Zamek w Reszlu

Posted by

Zamek pokrzyżacki, powstał w latach 1350–1401, ale badania wskazują, że już wcześniej była tam warownia. Ostateczny układ architektoniczny zamek zyskał w latach 20-tych XIX wieku (dane z Wikipedii).
Aktualnie część zamku jest hotelem, a część udostępniona do zwiedzania – wieża z wystawą miniatur maszyn oblężniczych, podziemia z wystawą m.in. narzędzi tortur i historii „polowań na czarownice” (wiecie, że za czarownice uważano kobiety do wagi 49,5 kg, bo w/g ówczesnych „znawców czarownic” tyle mogła unieść miotła?).
Naprzeciwko zamku jest też kościół z wieżą widokową (nie wchodziliśmy) oraz najstarszy budynek parafialny na Mazurach (aktualnie trwały obok jakieś prace remontowo-budowlane)
Bilety do zamku 8 / 12 zł.

GPS 54.04836, 21.14754

Nawiguj: https://goo.gl/maps/MGS2Vr2UfJ1cMMu37

dodał: Agnieszka Mazur

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply