Zamek w Sobkowie

Posted by

Sobków to niewielka osada w województwie świętokrzyskim, położona na lewym brzegu Nidy i na Wzgórzach Sobkowsko-Korytnickich. Tutejszy zamek został zbudowany w latach 1560–1570 przez Stanisława Sobka z Sulejowa – kasztelana bieleckiego, starostę małogoskiego i podskarbiego wielkiego koronnego. Okalały go mury obronne z basztami w kształcie prostokąta, które chroniły zamek. Pierwotny zamek w 1767 został zastąpiony pałacem Szaniawskich według projektu Francesco Placidiego. Obecnie pałac jest w stanie ruiny, a do dziś zachowały się zabudowania gospodarcze w których urządzono restaurację oraz pokoje gościnne. Wygospodarowano też miejsce na ciekawą ekspozycję powozów. Zewnętrzne tereny zamku, jak i ekspozycja powozów udostępnione są nieodpłatnie do zwiedzania.

GPS: 50.7062, 20.44449

Nawiguj: https://goo.gl/maps/JVZx2PZ7mnm

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply