Zámek Žleby

Posted by

W Czechach, nad rzeką Doubrava, nad wiską Žleby góruje majestatyczny zamek, który ma taką samą nazwę jak miejscowość w której stoi. Pierwsza pisemna wzmianka o zamku pochodzi w 1289 roku, kiedy to budowla należała do Jindřicha z Lichtenburka. Pierwotnie gotycki zamek przeszedł wiele rekonstrukcji, aż Vincenc Karel Auersperg w XIX w. nadał mu dzisiejszy romantyczny styl neogotycki. Ostatnimi prywatnymi właścicielami zamku była rodzina Trauttmansdorff. Majątek był w ich rękach do 1945 roku, kiedy to został znacjonalizowany. Obecnie jest własnością państwa administrowaną przez National Heritage Institute i jest odpłatnie udostępniony do zwiedzania.

Zamek posiada bogato wyposażone wnętrza, podczas wycieczki można podziwiać bogatą kolekcję broni, antyków, szkła i mebli. Zbrojownia posiada jedną z największych kolekcji broni w Europie Jest tu też dobrze wyposażona kuchnia zamkowa i jeden z nielicznych zachowanych barokowych teatrów. Wspinaczka na wieżę zamkową oferuje widok na okolicę, która obejmuje rozległy park angielski. Zamek zwiedzamy z przewodnikiem i mamy do wyboru dwie trasy;

MAGIA ROMANTYCZNEGO ZAMKU
dorośli 150 CZK ulgowy 110 CZK rodzinny 400 CZK

ŻYCIE W ZAMKU
dorośli 180 CZK ulgowy 130 CZK rodzinny 480 CZK

GPS: 49.8883, 15.48376

Nawiguj: https://goo.gl/maps/gsiXXdrHvuA2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply