Zespół młyński w Wieściszowie

Posted by

Wieściszów to obecnie przysiółek wsi Nadolice Wielkie, położony jest kilkanaście kilometrów na wschód od Wrocławia. Zachował się tu ciekawy zespół młyński, z drugiej połowy XIX i XX w, składający się z młyna, domu młynarza i zabudowań gospodarskich. Niestety dostęp do niego jest utrudniony, gdyż teren jest ogrodzony, zarośnięty drzewami i zakrzaczony. Trudno przez drzewa nawet zrobić dobre zdjęcia, można natomiast dojść w okolicę dawnego jazu na rzece Widawie. Jednak najbardziej ciekawy jest tu dom młynarza, który wygląda jak pałac, lub co najmniej jak okazały dwór. Zresztą często błędnie na niektórych mapach dom młynarza oznaczany jest jako pałac lub dwór, w rzeczywistości jednak nigdy nim nie był. Prawdziwa rezydencja szlachecka znajdowała się nie tutaj, lecz w pobliskim Krzykowie, niestety nie przetrwała do naszych czasów. Więcej informacji trudno znaleźć w internecie, nie próbowaliśmy też wejść na teren zabudowań młyńskich, gdyż przed bramą stał jakiś samochód co mogło świadczyć, że jakiś właściciel jest na terenie zaniedbanej posiadłości. Bo rzeczywistość jest taka, że niestety ten ciekawy obiekt popada w ruinę i nie widać, by ktoś się zanadto o niego troszczył.

GPS:

  • 51.10229, 17.24096

Nawiguj: https://goo.gl/maps/hw7sa4zNUc92

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply