Zespół pałacowo-parkowy w Krasiczynie

Posted by

Zespół pałacowo-parkowy w Krasiczynie w woj. podkarpackim.
Polecam zobaczyć Zamek z XVI wieku. Budowę rozpoczął Stanisław Krasicki, rozbudował jego syn Marcin. W czterech rogach baszty, każda w innym stylu: Boska, Papieska, Szlachecka i Królewska. Ostatnim przedwojennym właścicielem Zamku by książę Leon Sapieha, który przeprowadził renowację zamku i parku. Żołnierze radzieccy dużo zniszczyli po 2 wojnie światowej, co już też jest rekonstruowane. Gościło tutaj wielu książąt i królów Polski. Wspaniali przewodnicy opowiedzą ciekawą historię zamku. Można napić się kawy, coś przekąsić, a nawet są pokoje hotelowe. Zamek otacza wspaniały park, gdzie można pospacerować i odpocząć.

GPS: 49.77365, 22.64827

Nawiguj: https://goo.gl/maps/HFPtKkw3pSG2

Dodał: Slawomir Dankowski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply