Zion National Park

Posted by

USA, Utah

Park Narodowy Zion – park narodowy położony w USA w południowo-zachodniej części stanu Utah. Na terenie parku występują liczne urwiska skalne, wodospady i rzeki. Największą atrakcją parku jest Zion Canyon.

Ilość szlaków pieszych w parku powoduje że spokojnie można się w nim zagubić na kilka dni. Samochód zostawiamy na parkingu i dalej autobus nas dowozi na poszczególne szlaki. Autobus ma kilka przystanków i na każdym z nich jest kilka szlaków do wyboru. Prawdziwy raj dla wędrowców.

Jeżeli zamierzacie odwiedzić kilka parków zdecydowanie polecam kupić już w pierwszym: Annual Pass Interagency (Multiple Federal Fee Areas) w cenie 80 USD. Jest on ważny przez rok i umożliwia wjazdy do wszystkich parków narodowych. Dotyczy on jednego auta niezależnie od ilości osób. Ponadto na samej karcie jest możliwość wpisania nazwiska drugiej osoby, która również swobodnie może go używać przez ten czas. Wychodzi to znacznie taniej niż każdorazowo w parku po ok. 35 USD.

GPS: 37.230278, -112.878611

Nawiguj: https://goo.gl/maps/TMXYqZVq1KE2Nvf89

dodał: Michał Es

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply