Zona

Posted by

Wstęp niestety płatny, wizyta w 2015, przed narzuceniem kopuły.
26 kwietnia 1986 popsuł się reaktor. W wyniku tego doszło bodaj do największego skażenia jądrowego. Ewakuowano pobliskie miasto Pyrpeć, jak i inne otaczające wioski.
Na chwile obecną w Czarnobylu można wynająć sobie pokój w motelu, w wioskach można spotkać nielicznych ludzi, którzy zdecydowali się powrócić do domów.
My udaliśmy się na Dugę – taki mały radarek… niesamowite wrażenie. Jak to ruscy… mieli rozmach, okoliczne budynki obsługi. Niesamowitym widokiem było stado dzikich koni, które hasało równolegle do busa, w lesie, w którym podróżowaliśmy. No widok jak z bajki. Dalej było przedszkole, wizyta pod blokiem nr.4. Na koniec sama Prypeć. Miasto duchów, nie licząc turystów, których było niemało. Niesamowite dla mnie jest, jak przyroda sobie z tym wszystkim radzi. Na koniec weszliśmy na dach najwyższego budynku skąd można podziwiać całą zonę.
Część atrakcji mi się wydaje jest pozorowana, tj. maski gazowe w jednej kupie w szkole i parę innych takich smaczków się trafi, ale to moje odczucia. Zwiedzić można wszystko… kwestia ceny.
Kordy do bramy, gdzie musieliśmy się przesiąść na busa (kilku znajomych się skrzyknęło, a mogły tylko dwa pojazdy wjechać), a dalej kolega wjechał Trabantem.

GPS: 51.11822, 30.12191

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ieaVKBKXy2r

Dodał: Jędrzej Kochanowski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply