Źródła termalne Srpske Toplice – Banja Luka

Posted by

Banja Luka, to miasto położone są w zachodniej części Bośni i Hercegowiny. Banja Luka jest też stolicą Republiki Serbskiej i leży nad rzeką Vrbas. To właśnie na tą rzeką, w uzdrowiskowej części miasta – Srpske Toplice znajdują się źródła termalne dostępne nieodpłatnie dla wszystkich. Jest to kilka niecek kąpielowych z ciepłą wodą oraz grota z kamienną wanną.

Termalne źródła mineralne mają temperaturę około 28–34 °C, i leczy się choroby reumatyczne, skórne oraz układu nerwowego. Z kąpieli można korzystać przez całą dobę, ale w sezonie wakacyjnym należy spodziewać się dużej ilości plażowiczów, którzy korzystają ze źródeł oraz kąpieli w rzece Vrbas. Po sezonie jest tu cisza i spokój, może się zdarzyć, że będziemy tu zupełnie sami. Niestety nie ma tu przebieralni (widać że jest budowana), natomiast powyżej źródeł przy parkingu jest czysty i duży toi toi.

GPS: 44.749028, 17.158762

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ocE1maGZmGmt8pst5

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply