Zubrnice – wieś skansen

Posted by

Współrzędne GPS:
50.648585, 14.220634
Kraj / województwo:
Czechy / Ústecký kraj
Opis atrakcji:
Zubrnice, to miejscowość w Czechach, w powiecie Uście nad Łabą, w kraju usteckim. Historyczna część wsi pełni funkcję najmłodszego skansenu w Czechach. Najcenniejsze budynki w centrum wsi wykorzystywane są do celów muzealnych. Do zwiedzania udostępniony jest zespół drewnianych zagród, ekspozycja wiejskiej szkoły, stary sklep i kościół z regularnymi wystawami. Ponadto przeniesiona barokowa studnia, stacja kolejowa z ekspozycją muzealną transportu kolejowego oraz unikalny młyn wodny. Tradycyjne jarmarki, karnawały i inne ciekawe imprezy pozwalają zwiedzającym na bezpośrednie doświadczenie atmosfery wiejskiego życia w dawnych czasach.

Stylizowany budynek i otoczenie dworca Zubrnice przenosi nas w czasy znane od dawna z filmów przedwojennych i powojennych, takich jak „Szef stacji”. W budynku dworca można zwiedzić zabytkową poczekalnię, biuro transportowe oraz część drewnianą, która opisuje historię tutejszej kolei Velké Březno - Lovečkovice - Verneřice - Úštěk Górna. W sezonie turystycznym we wszystkie weekendy i święta na trasie Ústí nad Labem Střekov - Velké Březno - Zubrnice kursują zabytkowe pociągi.

Zobacz na pełnej mapie Zubrnice – wieś skansen

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply