Grupa Biwakowa
​
​
🇵🇱
Dołącz do grupy
🇵🇱
Grupa Biwakowa
Dołącz do grupy
    Mapy

    Wszystkie miejsca

    Tylko miejsca biwakowe

    Tylko kempingi

    Tylko atrakcje turystyczne

    Tylko serwis kampera

    Tylko miejsca z rabatem


Dodaj nowe miejsce


    Opis grupy

    Aktualności

    Artykuły

    Sklepik

    Reklama

    Kontakt


    Regulamin

    Polityka prywatności

Nowe urządzenia turystyczne w lasach Beskidu Niskiego

  1. Aktualności
  2. Nowe urządzenia turystyczne w lasach Beskidu Niskiego

Dodane: 17 kwietnia 2018

Tuż przed tegorocznym sezonem turystycznym leśnicy z Nadleśnictwa Dukla przygotowują nową zabudowę znanego pola namiotowego przy rezerwacie „Przełom Jasiołki”. Zestaw urządzeń dla miejsca postoju pojazdów  „Stasiana” ma charakter pilotażowy i wdrażany jest w ramach projektu rozwojowego „Wielki szlak leśny turystyki, wypoczynku, historii i edukacji”, realizowanego przez Lasy Państwowe.

Zbudowano już dwie altany mieszczące do ośmiu osób, ławostoły, stojak na rowery, stół dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ławki, bramę do lasu, kosze na śmieci. Całość otoczona jest 43-modułowym ogrodzeniem.

– Już od kilku dni obserwujemy wzmożony ruch na parkingu, zatrzymują się głównie osoby zmierzające w Bieszczady trasą karpacką, ale pojawiają się już stali bywalcy tego pola, ściągający tu na weekendy z całej Polski – mówi Zbigniew Żywiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla. – Urządzenia są w trakcie testowania, stąd jesteśmy zainteresowani odzewem ze strony turystów i chętnie wysłuchamy uwag, by wykorzystać je w kolejnych realizacjach.

Zakończenie prac i oddanie do użytku przewidywane jest na koniec kwietnia. MPP Stasiana to doskonały punkt wyjściowy na szczyt Piotrusia (728 m. n.p.m.) i na ścieżkę przyrodniczą „W przełomie Jasiołki”. Dostępność obiektu poprawi prowadzony właśnie remont nawierzchni drogi z Tylawy do Jaślisk.
Nadleśnictwo planuje również wyposażenie w urządzenia tego typu parkingu w lesie Dębina w Krościenku Wyżnym.
Wkrótce też turyści rowerowi będą mogli skorzystać z nowych tras na terenie Nadleśnictwa Rymanów realizowanych w ramach współpracy polsko-słowackiej.

Dodał: Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcie artykułuZdjęcie artykułuZdjęcie artykułu

Uwaga! Wszystkie zdjęcia oraz teksty na stronie www.grupabiwakowa.pl chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji, oraz autora © GRUPA BIWAKOWA PL 2017 - 2026. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Partnerzy