Hortobágy halastavi Kisvasút

Posted by

Bezpłatny parking w sercu Hortobágyi Nemzeti Park, czyli w największych węgierskich mokradłach i rozlewiskach, oraz największą ostoją ptaków w kraju i jedną z większych w Europie. Parking położony jest przy punkcie informacyjno kasowym Parku Narodowego. Nie jest płatny, ale już wejście na szlaki trzeba opłacić są bilety dobowe, 3 dniowe i tygodniowe. Przy parkingu jest też stacja wąskotorówki. Z udogodnień znajdziemy dwie duże wiaty, kosze na śmieci, plac zabaw dla dzieci i toalety czynne w godzinach punktu informacyjnego. Parkin tuż przy wyjściu na szlak po jednym z ciekawszych rozlewisk. Parking brukowany, dojazd asfaltem. Jest zasięg GPS, internet LTE.

GPS: 47.6055, 21.06924

Dodał: Irek Jozwik

Zobacz na pełnej mapie Hortobágy halastavi Kisvasút

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Obecnie (lipiec 2020) wjazd na opisany parking został zamknięty bramą z możliwością wjazdu tylko dla pracowników. Turystom oddano inny, większy parking znajdujący się na tyłach budynku obsługi kasowej. Tym samym udogodnienia w postaci zadaszonych altan (z działającymi gniazdkami) oraz toalet stały się dostępne tylko w godzinach pracy punktu kasowego i po zakupie biletu wstępu (na chwilę obecną wstęp jest bezpłatny z powodu epidemii). Kolejka wąskotorowa wznowiła już działalność ale polecam przejść się samemu po terenie parku bo z kolejki niewiele sie zobaczy.

Leave a Reply