KALENDARZ ZLOTÓW 2023 GRUPY BIWAKOWEJ

Posted by

Przedstawiamy wam wstępny kalendarz naszych zlotów na 2023 rok. Pozwoli wam to z dużym wyprzedzeniem zarezerwować sobie czas i zaplanować wyjazdy, by uczestniczyć w naszych wydarzeniach. Jako grupa ogólnopolska staramy się robić zloty w różnych częściach Polski, by każdy miał możliwość uczestnictwa niezależnie gdzie mieszka. Przyjmujemy też nową formułę zlotów. Każdy zlot będzie promował region, w którym będzie się odbywał, oraz każdy będzie miał swoją odrębną tematykę. Na każdym zlocie w terminach od wiosny do jesieni będziemy organizować wyprzedaż garażową sprzętu campingowego i biwakowego, czyli każdy będzie mógł sprzedać swój niepotrzebny lub nietrafiony sprzęt, lub zakupić coś ciekawego. Na zloty będziemy też zapraszać wystawców z branży caravaningowej i biwakowej. Na razie prezentujemy wam terminy i ogólny zamysł zlotu. Szczegółowy program zlotu będziemy zamieszczać w momencie, gdy go ustalimy z naszymi partnerami i sponsorami. Do każdego zlotu utworzymy wydarzenie, gdzie będzie można wstępnie określić wasze uczestnictwo. Oficjalne zapisy na zlot wraz z zadatkiem będą udostępnione bliżej terminu imprezy.

INFORMACJA DLA BRANŻY CARAVANINGOWEJ I WYSTAWCÓW

Na naszych zlotach istnieje możliwość ustawienia bezpłatnie swojej ekspozycji. Dopuszczamy tematykę caravaningową, campingową, biwakową i turystyczną. Jedynym kosztem rozstawienia stoiska, będzie koszt uczestnictwa w zlocie. Dla wystawców będzie przygotowana osobna strefa, gdzie będą mogli ustawić swoje stoiska promocyjne lub handlowe.  Jeżeli nie możecie się osobiście zaprezentować się na zlocie, to możecie zostać Partnerem Zlotu i wysłać nam swoje materiały promocyjne i gadżety, które dołożymy do pakietów powitalnych dla każdej załogi zlotu. Po szczegóły zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@grupabiwakowa.pl, lub telefonicznie: 603 996 048

KALENDARZ ZLOTÓW 2023 GRUPY BIWAKOWEJ

28-30 kwiecień 2023

ROZPOCZĘCIE SEZONU  XII ZLOT GRUPY BIWAKOWEJ – GIEŁDA POJAZDÓW CAMPINGOWYCH – POZNAJEMY REGIONY
CAMPING POD LASEM – SUDETYhttps://campingpodlasem.pl/

Organizator Grupa Biwakowa / Camping pod Lasem

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/1157127301637424

Ruszamy z oficjalnymi zapisami na XII ZLOT GRUPY BIWAKOWEJ.
KOSZT ZLOTU
250 zł załoga. 2+1 czyli dwie osoby dorosłe i opcjonalnie dziecko do 15 lat
dopłata za kolejne dziecko do lat 15 – 50 zł
dopłata za dodatkową osobę powyżej 15 lat – 100 zł
Choć dysponujemy dużym terenem, to miejsce na zlocie gwarantuje wpłata zadatku w wysokości 50 zł. Pakiety powitalne, loteria i konkursy, które wymagają wcześniejszego przygotowania, przewidziane są tylko dla załóg, które wpłacą zadatek.
PRĄD
Jak wiecie zlotowi będą towarzyszyły mini targi caravaningowe i duży bazarek z lokalnym produktem, oraz stoiska promocyjne regionów. Spora część wystawców i handlowców będzie potrzebowała prąd. Więc jesteśmy trochę ograniczeni mocą przyłącza. Dlatego też jeżeli ktoś musi się koniecznie podłączyć do energii, to powinien dokonać jak najszybciej rezerwacji, gdyż kiedy camping uzna, że nie może już więcej udostępnić prądu, to później może już nie być takiej możliwości. Koszt podłączenia prądu 30 zł dziennie.
UWAGA Rezerwacji na zlot dokonujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie campingu: https://campingpodlasem.pl/rezerwacja Przy nazwisku proszę podać nr rej pojazdu ułatwi nam to logistykę na zlocie. Po dokonaniu rezerwacji otrzymacie nr konta do wpłaty.
Prosimy też wpisać się na naszą listę obecności w wydarzeniu, podając czym przyjedziecie (kamper/przyczepa/namiot) ilość osób dorosłych od 15 lat i ilość dzieci oraz ich wiek (potrzebne nam do dostosowania konkursów dla dzieci do grup wiekowych) Zapisanie się na naszą listę, nie gwarantuje miejsca na zlocie, dodatkowo musicie dokonać rezerwacji na stronie campingu i wpłacić zadatek.
Do zobaczenia na zlocie

Ideą zlotu będzie giełda camperów, przyczep i innych pojazdów campingowych. Ponadto udostępnimy miejsca na stoiska dealerów i sklepów campingowych. Jeżeli chcesz sprzedać lub kupić kampera, przyczepę, to ten zlot jest dla ciebie. Zapraszamy też na wyprzedaż garażową sprzętu campingowego i biwakowego. Masz jakieś niepotrzebne sprzęty campingowe lub biwakowe, zabierz je ze sobą i sprzedaj. Na zlot będziemy chcieli zaprosić też komisy sprzedające pojazdy campingowe. Będzie możliwość oceny stanu technicznego pojazdu na urządzeniach pomiarowych używanych w stacji kontroli pojazdów. w ramach usługi klient będzie miał możliwość wjazdu pojazdem na kanał i otrzyma informację na temat zawieszenia, hamulców, opon, oświetlenia i słabych punktów kondycji technicznej pojazdu który ma zamiar kupić w stacji diagnostycznej, która będzie partnerem zlotu. Dodatkową atrakcją będzie giełda produktów regionalnych takich jak lokalne rękodzieło, lokalne produkty spożywcze. Promocja regionu przez samorządy i stowarzyszenia. Spotkanie ze służbami (Policja, Straż Pożarna) Zwiedzanie z dużym rabatem zamków Bolków i Świny. Ognisko, imprezy taneczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, loterie oraz gry i zabawy zespołowe. Na najmło0dszych będą czekali animatorzy. Pakiety powitalne dla zlotowiczów i dużo nagród. Dla blogerów i podróżników specjalna strefa prezentacji multimedialnych. Dla zlotowiczów, którzy zdecydują się zostać na całą majówkę na campingu, atrakcyjne rabaty. Więcej informacji niebawem.

Teren Wystawienniczy i handlowy:

Plan zlotowy campingu

WSTĘPNY ROZKŁAD ZLOTU (może jeszcze ulec zmianie)

Piątek 28.04.2023

Rejestracja załóg, wręczanie pakietów powitalnych, przydział parcel i zakwaterowanie. Dla dzieci darmowa wata cukrowa na przywitanie.
17:00 Zapłonie ognisko i powitalna kiełbaska dla zlotowiczów
19:00 – 24:00 Dyskoteka

Sobota 29.04.2023

8:00 – 14:00 Mini targi caravaningowe i turystyczne, wiejski bazarek ze zdrową żywnością, rękodziełem i produktem regionalnym, strefa retro, giełda pojazdów campingowych oraz wyprzedaż garażowa. Prezentacja gier planszowych firmy REBEL. Pokaz Straży Pożarnej. Występ lokalnego Zespołu Echo. Ocena stanu technicznego pojazdu na urządzeniach pomiarowych używanych w stacji kontroli pojazdów. w ramach usługi klient będzie miał możliwość wjazdu pojazdem na kanał i otrzyma informację na temat zawieszenia, hamulców, opon, oświetlenia i słabych punktów kondycji technicznej pojazdu który ma zamiar kupić.

9:00 – 18:00 Wycieczki na pojazdach elektrycznych marki Surron

10:00 Kuchnia polowa
10:00 – 11:00 Pogadanka z Policjantem dla najmłodszych i dorosłych. Gadżety od Policji dla dzieci.

11:00 – 12:00 Pokazy Straży Pożarnej
11:00 – 14:00 Płukanie złota, pokazy garncarskie i wikliniarskie.
11:00 – 13:00 Animacje dla najmłodszych.
13:00 – 16:00 Sprzątamy Polskę – piesza wycieczka do Zamku Bolków. Posprzątamy tereny wokół zamku, w nagrodę zwiedzimy zamek bezpłatnie.
16:00 – 17:00 Drużynowe zawody w Mölkky – czyli fińskie kręgle, dla 3 pierwszych drużyn cenne nagrody.
17:00 – 17:30 Konkurs na najładniej ozdobionego kota (kasetka wc) osoby, które nie posiadają toalety turystycznej mogą wymyślić coś związane z tą czynnością biwakową 😉 dla 3 pierwszych drużyn cenne nagrody.
17:30 – 18:00 Konkurs nalewek, dla 3 pierwszych drużyn cenne nagrody.
18:00 – 19:00 W VW T3 przez USA Ania i Marcin z Busem Podróże małe i Duże opowiedzą o swojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych we własnym busie wysłanym z Polski
19:00 – 20:00 Zlotowy Koncert Życzeń
20:00 – 24:00 Ognisko i Dyskoteka

Niedziela 30.04.2023

10:00 – 14:00 Mini targi caravaningowe, giełda pojazdów campingowych oraz wyprzedaż garażowa uczestników zlotu.

10:00 – 11:00 Konkurs rysunkowy dla dzieci
9:00 – 15:00 Wycieczki na pojazdach elektrycznych marki Surron.
11:00 -12:00 Rozstrzygnięcie konkursu na najładniej ozdobioną parcelę
11:00 – 12:00 Loteria każdy los wygrywa (tylko załogi, które dokonały rezerwacji)
15:00 Zakończenie zlotu. Załogi zlotowe, które zostaną na campingu otrzymają 20% rabatu na pobyt (od cen w cenniku) Z rabatem można zostać na campingu aż do 7 maja.

Podczas trwania zlotu można zwiedzać na własną rękę zamki Bolków i Świny z rabatem dla zlotowiczów.

 

PROPONOWANE ATRAKCJE:

 • Wyprzedaż garażowa sprzętu caravaningowego, campingowego, biwakowego i turystycznego. Macie jakiś niepotrzebny sprzęt, który zalega wam w garażu? Przywieźcie go na zlot i sprzedajcie na wyprzedaży grażowej.
 • Giełda kamperów, przyczep campingowych i namiotów.
 • Strefa wystawiennicza branży caravaningowej, campingowej i biwakowej.
 • Strefa wystawiennicza branży turystycznej – promocje regionów – samorządy, stowarzyszenia i firmy prywatne.
 • Stoiska z rękodziełem i produktem lokalnym i zdrową żywnością.
 • Strefa RETRO (klasyczne kampery, przyczepy i samochody.
 • Pakiet powitalny z gadżetami dla każdej załogi. (tylko załogi, które dokonały wcześniejszej rezerwacji)
 • Zlotowy Koncert Życzeń – Sobotnią dyskotekę zlotową rozpoczniemy koncertem życzeń. Do niedzieli 23.04 czekamy na wasze życzenia, dedykacje oraz wykonawcę i tytuł piosenki. Jedna załoga ma jedną dedykację lub życzenia i jeden utwór. Tekst życzeń lub dedykacji oraz wybrany utwór (tytuł i wykonawcę) przyślijcie nam na adres reklama@grupabiwakowa.pl.
 • Co wieczór imprezy taneczne.
 • Wspólne ogniska.
 • Animatorka i strefa dla dzieci.
 • Prezentacja gier planszowych firmy REBEL https://www.wydawnictworebel.pl/pages/w-trasie-1634.html#w-trasie
 • Dla dzieci darmowa wata cukrowa na przywitanie.
 • Strefa prezentacji dla podróżników i vlogerów (jeżeli chcecie zaprezentować swoje podróże napiszcie do nas biuro@grupabiwakowa.pl.
 • Zwiedzanie zamków Bolków i Świny z rabatem dla zlotowiczów.
 • Pokaz Straży Pożarnej.
 • Pogadanka z Policjantem dla najmłodszych i dorosłych.
 • Płukanie złota.
 • Warsztaty garncarskie i wikliniarskie
 • Konkurs na najładniej ozdobioną parcelę.
 • Konkurs na najbardziej jajcarsko ozdobionego kota. Kota przed paradą i konkursem należy opróżnić i umyć na stanowisku serwisowym 😉
 • Tradycyjnie konkurs nalewek.
 • Konkurs plastyczny dla dzieci.
 • Loteria każdy los wygrywa (tylko załogi, które dokonały rezerwacji)
 • Drużynowe zawody w Mölkky – czyli fińskie kręgle
 • Kuchnia polowa.
 • Sprzątamy Polskę – dla chętnych piesza wycieczka do Zamku Bolków. Na miejscu dostajemy worki i sprzątamy teren wokół zamku, na koniec sprzątający zwiedzą bezpłatnie zamek.
 • Wycieczki na pojazdach elektrycznych marki Surron (wycieczki z przewodnikiem) oraz wycieczki na rowerach e-mtb (wycieczki opcjonalnie z przewodnikiem). Pojazdy Surron Light Bee będą w wersjach- homologowana, Off-road (brak homologacji) oraz wersja S – wersja przeznaczona dla dzieci. Możliwość odbycia krótkich testów na miejskich skuterach elektrycznych. Będą modele dla dorosłych i dla dzieci. (Tromox, Supersoco). Wycieczki organizuje nasz partner i wystawca firma Electric Studio Silesia https://electricstudiosilesia.pl/
 • Występ lokalnego Zespołu Echo https://www.facebook.com/profile.php?id=100063195160390
 • Ocena stanu technicznego pojazdu na urządzeniach pomiarowych używanych w stacji kontroli pojazdów. w ramach usługi klient będzie miał możliwość wjazdu pojazdem na kanał i otrzyma informację na temat zawieszenia, hamulców, opon, oświetlenia i słabych punktów kondycji technicznej pojazdu który ma zamiar kupić.

Kolejne atrakcje będą dodawane na bieżąco.

NAGRODY

 • Akumulator marki ENERBLOCK 80Ah wykonany w technologii AGM-GEL ufundowała firma https://caveman.pl/

 • CAMP 4wheels – wyłączny dystrybutor namiotów dachowych Wild Land w Polsce – akcesoria wyprawowe – zabudowy pick-up ufundował wielofunkcyjny zestaw do gotowania i grillowania na świeżym powietrzu oczywiście firmy Wild Land. – https://camp4wheels.pl/
 • Świetlik LED Ford Outdoor, Lampa kempingowa Ford Outdoor, Narzędzie wielofunkcyjne Ford Outdoor i Bezprzewodowy solarny powerbank Ford Outdoor, to nagrody ufundowane przez FrodStore Germaz – https://www.ford.germaz.pl/
 • CampGo producent wędzarni i grillów turystycznych przekazał nam kupony rabatowe na zakupy w sklepie CampGo – https://campgo.pl/

ORGANIZATORZY

PARTNERZY I SPONSORZY ZLOTU

i-campervan.com Firma inżyniersko – informatyczna wytwarzająca inteligentną platformę integrującą urządzenia w kamperze.

Mapa campingów biorących udział w akcji

Jesteśmy m.in. autoryzowanym dealerem marki SurRon z siedzibą w Gliwicach. Oferujemy sprzedaż i serwis tych pojazdów, a także płatny wynajem oraz jazdy testowe. Oferujemy także wycieczki z przewodnikiem z elementami szkolenia.

100% elektryczny pojazd SurRon Light Bee to flagowy model tej marki na którym opieramy nasze usługi. Pojazdy te nadają się również znakomicie jako pojazdy do kampera z związku z tym że zajmują mniej więcej tyle miejsca co rower i rażą ok. 50kg. Mieszczą się do większości kamperowych garaży.

Więcej informacji: https://electricstudiosilesia.pl/sur-ron-light-bee/

Nasze mobilne centrum testowe (Kamper KRONOS 290M) umożliwia organizowanie jazd testowych, eventów i wycieczek w dowolnym miejscu na terenie kraju.

WYNAJEM ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH EMTB

Posiadamy również kilkanaście najnowszej generacji rowerów ze wspomaganiem elektrycznym MTB na pełnym zawieszeniu które możemy wynająć lub również organizować krótsze lub dłuższe wycieczki.

WYCIECZKI I EVENTY

Wycieczki z przewodnikiem/instruktorem to opcja dla tych którzy preferują jazdę w zorganizowanej grupie pod przewodnictwem doświadczonego przewodnika / instruktora. Oferujemy grupowe, zorganizowane wycieczki na naszych pojazdach w okolicach Gliwic, jak również w innych lokalizacjach na terenie całej Polski. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie zorganizować eventy lub wyprawy w dowolnych lokalizacjach.

Usługi te świadczone są w oparciu o posiadane w dyspozycji pojazdy elektryczne.

– Motocrossy elektryczne SURRON LIGHT BEE

– Rowery elektryczne EMTB na pełnym zawieszeniu (tzw. full suspension) takich marek jak HAIBIKE i LAPIERRE.

Więcej informacji na: www.electricstudiosilesia.pl

Przykładowe filmy promocyjne:

https://www.youtube.com/watch?v=2miZgzDOOGg&t=110s

https://www.youtube.com/watch?v=01zN4h_NQyc&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=4d-H_hyNMMM

https://www.youtube.com/watch?v=E52PwbOiAGY

POWIAT JAWORSKI https://www.powiat-jawor.org.pl/ / https://www.facebook.com/powiat.jaworski.1

Camp4wheels – Firma camp4wheels jest wyłącznym dystrybutorem namiotów dachowych marki Wild Land w Polsce.
Już od kilkudziesięciu lat produkty Wild Land sprzedawane są na tak wymagających rynkach jak Australia, Kanada, Stany Zjednoczone czy Skandynawia. Namioty dachowe Wild Land wyróżnia jakość użytych materiałów, przemyślana konstrukcja i unikalny design. Komfort użytkowania niezależnie od warunków pogodowych oraz długości geograficznej jest dla firmy kluczowy. Namioty dachowe są dopracowywane przez inżynierów w każdym detalu i testowane w ekstremalnych sytuacjach.
W naszej ofercie znajdziecie namioty dachowe zarówno w twardej, jak i miękkiej obudowie. Każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie oraz całej swojej rodziny a także na każde auto, to małe i to duże.
Zapraszamy! Zacznij swoją przygodę, poczuj odrobinę wolności i podróżuj tam, gdzie chcesz…

https://camp4wheels.pl/, https://www.facebook.com/Camp4wheels

 • 4overland to nowa wypożyczalnia namiotów dachowych, przyczep i sprzętu turystycznego. Marka odpowiada na potrzeby wszystkich tych, którzy cenią sobie pełen komfort wypoczynku na łonie natury, zarówno na kempingu, jak i na dziko. W ofercie znajdziesz między innymi wyjątkowe przyczepy off-road, stworzone z myślą o wyprawach terenowych. https://4overland.eu/

Grupa Kościuszko M2B to w stu procentach Polska, rodzinna firma stworzona z pasji do gotowania i dzielenia się tym co najlepsze z kulinariów Polskich. Założycielem firmy jest Jan Kościuszko, autorytet w dziedzinie gastronomii, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na kulinarnej mapie Polski. Jest on pomysłodawcą i twórcą, wielokrotnie odznaczanych restauracji „Chłopskie Jadło” oraz największej w Europie „Wigilii dla osób bezdomnych i potrzebujących” odbywającej się rok rocznie na rynku w Krakowie. Specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży dań gotowych mrożonych oraz chłodzonych. Cechą naszej firmy jest duża elastyczność, która pozwala nam w krótkim czasie dostosować się do zmieniających się trendów rynkowych, jak i potrzeb naszych klientów. Zaopatrujemy w szeroką gamę produktów firmy z sektora HoReCa oraz największe sieci stacji paliw dbając o wysoki poziom ich oferty gastronomicznej. Do tej pory zaufały nam takie firmy jak: Ikea, Lotos, BP, Amic Polska, Farutex, Wawel, Banfood, Bacówka i wiele innych. Nowością jest prezentowana pełna gama produktów kuchni polskiej w puszkach. 30 lat doświadczeń w przygotowaniu i produkcji tradycyjnej kuchni polskiej skłoniło nas do dobrania tej metody, która nie tylko przedłuża okres przydatności do spożycia produktu, ale zachowuje jego smak bez zastosowania jakichkolwiek konserwantów czy chemii. Nasze wyroby to klasyki polskiej kuchni. Tradycyjne receptury, lokalni dostawcy i jakość bez kompromisów. Każde danie cechuje się najlepiej wyselekcjonowanym mięsem oraz doskonałej jakości naturalnymi składnikami. Produkty w trakcie przygotowania przechodzą przez proces sterylizacji, który zwalcza wszelkie niebezpieczne bakterie i drobnoustroje i zapewnia domowy smak wolny od chemii i konserwantów. Zabezpieczony w ten sposób produkt utrzymuje walory smakowe 1 rok, przechowywany w temperaturze 2-25 stopni C, a przed spożyciem nie musi być gotowany. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony – www.wyrobykosciuszko.pl

Firma ROYAL – https://www.royal.info.pl/product-category/portable-toilets/

 • FrodStore Germaz to największy miłośnik offroadu i campingowych klimatów po tej stronie Wisły. Poczynania Marka Kościołka, kierownika Germaz Transit Centrum, znane są już w naszym świecie – odważnie testuje Ranger Raptora, nie pozostawiając miejsca na domysły. Doskonale zna swój produkt i wie, czego może od niego wymagać. Na Zlocie pojawi się słynny już, niesamowicie oklejony Raptor 2. generacji, z namiotem dachowym, któremu będziecie mogli przyjrzeć się bliżej na strefie wystawców. Ford Store Germaz jest częścią wrocławskiej Grupy Germaz, istniejącej na rynku motoryzacyjnym od ponad 30 lat. Firma specjalizuje się w sprzedaży aut marek Ford, Suzuki, SsangYong, Seres. Znani są na całym świecie ze względu na dział Produkcji Specjalnej, w którym tworzą campery, zabudowy dla służb mundurowych, bankowozy i wiele, wiele więcej.

 • CampGo – Producent wędzarni turystycznych, grilli i płyt ogniskowych – https://campgo.pl/

 • FifnaMama – producent zabawek i pomocy dydaktycznych z drewna i kartonu inspirowanych m.in metodą M. Montessori. Moje pomoce edukacyjne wykorzystywane są w gabinetach fizjoterapii dziecięcej, mają zastosowanie w terapii Integracji Sensorycznej, a przede wszystkim zdobywają uznanie rodziców stawiających na harmonijny rozwój swoich dzieci! Prowadzę również warsztaty dla dzieci i rodziców, na których tworzymy ekologiczne zabawki z kartonu oraz zajęcia sensoryczne.
  https://fifnamama.pl/
  https://m.facebook.com/FifnaMama
  https://www.instagram.com/fifnamama/

Auto-Vip https://autovip.pl/

 

WYSTAWCY

POWIAT JAWORSKI https://www.powiat-jawor.org.pl/ / https://www.facebook.com/powiat.jaworski.1

 • 4overland to nowa wypożyczalnia namiotów dachowych, przyczep i sprzętu turystycznego. Marka odpowiada na potrzeby wszystkich tych, którzy cenią sobie pełen komfort wypoczynku na łonie natury, zarówno na kempingu, jak i na dziko. W ofercie znajdziesz między innymi wyjątkowe przyczepy off-road, stworzone z myślą o wyprawach terenowych. https://4overland.eu/
 • FrodStore Germaz to największy miłośnik offroadu i campingowych klimatów po tej stronie Wisły. Poczynania Marka Kościołka, kierownika Germaz Transit Centrum, znane są już w naszym świecie – odważnie testuje Ranger Raptora, nie pozostawiając miejsca na domysły. Doskonale zna swój produkt i wie, czego może od niego wymagać. Na Zlocie pojawi się słynny już, niesamowicie oklejony Raptor 2. generacji, z namiotem dachowym, któremu będziecie mogli przyjrzeć się bliżej na strefie wystawców. Ford Store Germaz jest częścią wrocławskiej Grupy Germaz, istniejącej na rynku motoryzacyjnym od ponad 30 lat. Firma specjalizuje się w sprzedaży aut marek Ford, Suzuki, SsangYong, Seres. Znani są na całym świecie ze względu na dział Produkcji Specjalnej, w którym tworzą campery, zabudowy dla służb mundurowych, bankowozy i wiele, wiele więcej.
 • CampGo – Producent wędzarni turystycznych, grilli i płyt ogniskowych – https://campgo.pl/
 • https://beskidia.eu/ to kolejny wystawca zlotu. Firma wytwarza zabudowy kamperowe na busach i pickupach

 

WIEJSKI BAZAR ROZMAITOŚCI

 • p. Martyniuk wyroby pszczelarskie
 • Stefania Drewniak rękodzieło
 • P. Dagmara wyroby na drutach
 • Meble u Joanny (Komis)
 • Wyroby ze skór owczych. Jesteśmy mała firma produkująca wyroby ze skóry owczej.
  W naszej ofercie znajdziecie Państwo takie produkty jak: Kapcie , czapki i rękawiczki dla dzieci oraz dorosłych! Skóry dekoracyjne ! Kamizelki na wymiar ! Narzuty na łóżko ! Śpiworki dla dzieci ! Nasze produkty są wykonane w 100% ze skóry owczej , wszystko szyjemy sami od podstaw ! Wy dajcie nam wymiar a my tworzymy
 • Wyroby z drewna (deski, półmiski, misy itp.).
 • Pani Kamila Mazur – Producent serów kozich – https://www.facebook.com/dom.na.wzgorzu.sery/
 • Wyrobnik artykułów z orkiszu
 • Minerały i kamienie szlachetne
 • Producent wędlin swojskich
 • KARKONOSKA ARONIA BIO Jesteśmy lokalnym gospodarstwem od lat zajmującym się ekologiczną uprawą aronii czarnoowocowej. Tworzymy produkty najwyżej jakości i posiadamy 3 Certyfikaty : Skarby Ducha Gór , Made on Kowary i najważniejszy Pl-Eko-04 świadczący o uprawie w 100% Eko. Co oferujemy ?
  Ekologiczny sok Aroniowa NFC- 100% Eko z aronii
  Susz Aroniowa 100% Eko
  Syrop Aronia z Miętą
  Syrop Aronia z miodem i przyprawami
  Syrop Aronia
  Napar Aronia – Jabłko – Gruszka
  Oraz sezonowo warzywa i owoce 100 % Ekologiczne
 • Cudeńka pani Eli. Kanzashi bo tak nazywa się metoda jaką wykonuję swoje ozdoby powstają ze wstążek. Do tej pory robiłam głównie rzeczy świąteczne. Były to aniołki, gwiazdki i świeczki. Na Wielkanoc jajka. Rozwijając swoją pasję wykonuję różne ozdoby do włosów typu opaski, frotki i inne drobiazgi.
 • Cudowne kwiaty od pani Teresy z Zakładu Ogrodniczo-Szkółkarski SKOWRON
  Firma założona w 1981roku.Produkujemy rozsady kwiatów,warzyw,bylin,traw i krzewów.Staramy się być na bieżąco z trendami w ogrodach.
  Zapraszamy serdecznie
 • Pani Asia i Mariusz z miejscowości Granica koło Strzegomia. Jesteśmy małym Gospodarstwem Rolnym. Zajmujemy się produkcją warzyw prosto z pola. W naszej ofercie znajdziecie Państwo takie smakołyki: -NOWALIJKI ,,Sałata, rzodkiewka szczypior itp. -ROZSADA WARZYW ,,sadzonki,, -WARZYWA na przetwory i nie tylko.
  I wiele ,wiele innych. Jednak perełką naszych warzyw jest produkcja kapusty
  która nadaje się na świeżą konsumpcję jak i do kiszenia na zimę oraz sałatki.
 • Pani Ula z Rochowic. Jajka od kur z własnej hodowli karmione paszami wyprodukowanymi we własnym gospodarstwie. Ciastka ciasteczka bezy deserki z produktów w dużej części wytworzonych u mnie. Owoce ,warzywa i przetwory z nich wyprodukowane. Pierogi krokiety paszteciki również z produktów dostępnych w danym sezonie. Kurki i pisklęta tylko sezonowa sprzedaż.
 • Nasza Szkółka Roślin Ozdobnych powstała w 1995 r. Jesteśmy gospodarstwem rodzinnym. Znajdujemy się na Dolnym Śląsku w niewielkiej, pięknie położonej wiosce Pustelnik przy drodze krajowej nr 5, pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą.
  Naszym głównym asortymentem są drzewa i krzewy iglaste oraz liściaste . Oferujemy wysokiej jakości rośliny w różnych rozmiarach. Wszystkie rośliny które produkujemy są zaaklimatyzowane w terenie górskim powyżej 500m n.p.m. Sprzedajemy krzewy i drzewa w pojemnikach do nasadzeń całorocznych oraz świerki srebrne z gruntu. Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionymi szkółkami, oferujemy również wiele innych gatunków
 • Anna Małgorzata z Bolkowa. Moja przygoda z szydełkiem zaczęła się 5 lat temu i trwa po dziś dzień. Uwielbiam szydełkować, kiedy mam tylko wolną chwilę to biorę szydełko w dłoń i dziergam. Szydełkuje głównie maskotki, ale również inne piękne rzeczy. Oto kilka moich prac.
 • Paweł Oscypek. Górmaj – natura z Podhala, dokładnie z Bukowiny Tatrzańskiej. Od ponad 3lat , co tydzień przyjeżdżamy na Dolny Śląsk z produktami naszej własnej roboty. W swojej ofercie posiadamy wyroby z mleka : oscypki z certyfikatem, sery góralskie, wędzone I niewędzone, korboce ,bunz , bryndza . Do tego mamy ponad 20 smaków syropów i konfitur ,robionych bez konserwantów i zagęszczaczy oraz wyroby na słono, m.in. Grzyby, Smalec, pesto z czosnku niedźwiedziego. I na koniec tej całej oferty , miody różnego rodzaju pochodzącego z zaprzyjaźnionej pasieki .
 • Aneta i Sławomir Mrozik. Czym się zajmujemy? Jesteśmy małym gospodarstwem rolnym ze Strzegomia. Od trzech pokoleń zajmujemy się produkcją warzyw i owoców. Od jakiegoś czasu zainteresowaliśmy się przetworami. Mając stare przepisy, będące w naszej rodzinie od zawsze, stworzyliśmy produkty, które możemy z czystym sercem polecić każdemu. W tym co robimy nie ma drogi na skróty, ani żadnych kompromisów. Wszystko co wytwarzamy jest wolne od konserwantów, polepszaczy smaku i wszelkich niepotrzebnych, a często szkodliwych składników.
  Nasze najważniejsze produkty to:
  -OKSYMEL (także w wersji dla dzieci)
  -KOMBUCHA (różne smaki)
  -OCTY NATURALNE (jabłkowy, z głogu, mniszka itp.)
  -KISZONKI W PŁYNIE (burak, kapusta, ogórek)
  -SYROPY (mniszek, czarny bez, lilak, itp.)
  -KOSMETYKI NA BAZIE OCTU
  Gospodarstwo Rolne Aneta i Sławomir Mrozik
  ul. Olszowa 41, 58-150 Strzegom
  Rolniczy Handel Detaliczny 510.215
 • Browar Lwówek
 • Produkty Joanny Ziołowe Pola
 • Pani Gosia. Zaczęłam dziergać szydełkiem w wieku 5 lat dzięki babci, która mnie tego nauczyła. Od tego czasu szydełko towarzyszy mi cały czas. Tworzę głównie chusty, szale, kocyki i maskotki oraz inne rzeczy na zamówienie. Zapraszam do zakupu – Szydełkowy Kot.
 • Pani Helenka. Są to przedmioty drewniane *ozdobne i użytkowe własnoręcznie przeze mnie zdobione*pudełka, zegary, zakładki, deski pod kalendarze, deski do kuchni, wieszaki, szczotki, świeczniki, etui na okulary. Są też butelki ozdobne oraz wiadereczka z ocynku. Wykonuję też na starych deskach Ikony, zegary i różnego rodzaju wieszaki. Jest to moja pasja od 2006 roku. Robię też spotkania warsztatowe przekazując chętnym moje umiejetności.
 • Swetry pani Urszuli. Swetry z islandzkiej wełny to rękodzieło znane na całym świecie. Wełna islandzka jest bardzo wytrzymała na warunki atmosferyczne. Jest odporna na
  wodę , izoluje , zapewniając ciepło. Robiłam swetry z różnych włóczki, ale pokochałam najbardziej wełnę islandzka. Jak mi tylko czas pozwala robię te piękne swetry , które pochłaniają mnóstwo czasu. Większość swetrów robię na zamówienie pod wymiar.
 • Pani Ula piecze chlebki na zakwasie bez pośpiechu i polepszaczy, w ofercie również są słodkości. Mąkę kupuje prosto z młyna.

 • Diana kreatywnie
 • Pasieka prowadzona z dziada pradziada
 • Pierogi Krzycka. Dziołcha ze wsi- pierogi i inne smakołyki zgodnie z recepturami babci Eli oraz Czeskie niebo dania i smakołyki prosto z Czech. Me Lody – pracownia lodów autorskich – Ciasta i lody
 • Pyszna kawa pana Przemka
  Kawa świeżo palona w lokalnej rzemieślniczej palarni. Kawa wypalana metodą tradycyjną w piecu dębowym.
 • Pani Asia z super rzeczami. https://www.facebook.com/soywieszka
 • Prowadzę manufakturę kosmetyków naturalnych, wytwarzam między innymi rzemieślnicze mydła, masła, kremy, szampony w kostce, jak również ceramiczne mydelniczki i świece sojowe pachnące olejkami eterycznymi. Produkcję opieram na własnych autorskich recepturach i naturalnych surowcach, najwyższej jakości, dużo czerpię z natury. Prowadzę także warsztaty kosmetyczne dla dorosłych i dla dzieci.
 • Pan Darek z Bolkowa. Przedmioty malutkie i większe wykonane ręcznie, z radością i przyjemnością tak by dawały uśmiech i dobre emocje.

   

 • Pani Kasia z wiklinowymi cudeńkami. Wyroby wiklinowe służyły człowiekowi długo przed tym jak zagościły w naszych domach plastikowe torby, kosze, meble… Plecionkarstwo to nie tylko rzemiosło, to także czas żeby zwolnić, skupić się na tylko jednej czynności na raz, zatracić w niekończącej powtarzalności. Sprawność ludzkich rąk, odrobina wyobraźni i pojedyncze wiklinowe witki zamieniają się w kształty, które im nadasz…w harmonii z naturą, w połączeniu z naturą. Każdy koszyk jest wykonany z największą starannością i dbałością o szczegóły oraz wplecioną dobrą energią.
 • Pychotki Pani Gieni
  „Syropy Ziołowe GT to serce Gieni i Jurka, którzy robią syropy ziołowe, naturalne soki owocowe i konfitury. Zioła, które zamieniają się w zdrowe syropy zbierane są na terenach Wzgórz Dalkowskich. Wśród nich można znaleźć syrop z kwiatów czarnego bzu, pędów sosny, nawłoci cz też kwiatów głogu i lipy. Soki są z aronii, wiśni czy najzdrowszej jarzębiny. Wśród konfitur króluje ta z owoców czarnego bzu, pigwy czy płatków róży i piwoni (sezonowo). Zdrowie zamknięte w słoiczkach”.
 • Eko-deski Pana Jurka. To własnoręcznie wykonane wyroby z drewna. Żadna z nich inna, wyjątkowa, ponadczasowa. Znajdziecie wśród nich deski do krojenia, półmiski, deski do serwowania potraw, stolnice, miski i miseczki. Wszystko na co pozwoli wyobraźnia i niezwykły dar Pana Jurka.
 • Pierniczki Pani Martyny. Produkujemy pierniki ręcznie zdobione z najlepszych składników, na naturalnym miodzie z pasieki, z mąki z młyna Mierczyce, oraz swoich jaj, dokładamy wszelkich starań aby nasze wyroby były najwyższej jakości, oraz misternie wykonane, wkładamy w nie dużo pracy i serca, nasze pierniki są znane w kraju i za granicą, Manufaktura Piernika „Pierniki Martyny”

Długo wyczekiwana pani Urszula ze swoim magicznym kołem. Zapraszam do świata garncarstwa. Z mistrzynią koła garncarskiego będzie można popróbować swoich sił w tej dawno zapomnianej sztuce. Ukręcone prace można zabrać na pamiątkę do domu. Miłej zabawy.

 

 • Pan Sebastian ze zdrową mąką. MŁYN MIERCZYCE to wyjątkowe miejsce z wieloletnią tradycją, oferujące produkty najwyższej jakości.
 • Sylwia i Rafał Gajdamowicz. Dom pod jabłonią. Grzyby wszelkiej maści od tych popularnych do mniej znanych, również prozdrowotnych. Domowe makarony, soki, syropy, dżemy. Miody i wyroby pszczelarskie z własnej pasieki. Owoce i warzywa sezonowe. Ziołowe mieszanki herbat a w między czasie praca z żywicą epoksydową i zamykanie darów lasu w biżuterii.
 • Wraz z mężem prowadzimy w Nowej Kamienicy ekologiczne gospodarstwo rolne. Dzięki naszym kózkom wyrabiamy ser kozi, zdaniem naszych klientów przepyszny. Pozdrawiam Barbara i Andrzej Czartolińscy
 • Pani Marta z konfiturami. Jestem producentem konfitur. są to różnego rodzaju smaki słodkie jak i te bardziej wytrawne do mięsa i setów. Robię nietuzinkowe połączenia np. ajwar paprykowy słodzony daktylami z nutą chili. Co jest myślę istotne nie dodaje w ogóle białego cukru. Moje słoiczki są na bazie erytrytolu bądź słodzone innymi owocami. produkty których używam są w większości z mojego ogrodu (nie pryskane). Wkładam w ich produkcję dużo serca i pasji.
 • Pani Ola ze Strzegomia. Jesteśmy lokalnymi patriotami i z pasją będziemy przekonywać każdego, że dolnośląskie skały – granity, sjenity, bazalty są doskonałym materiałem do produkcji delikatnych, precyzyjnych wyrobów. W naszym strzegomskim warsztacie powstaje biżuteria, galanteria, przedmioty wyposażenia wnętrz, drobiazgi dekoracyjne i użytkowe, w których kamień naturalny odgrywa główną rolę. Zapraszam  Aleksandra Skolak ul. Kościuszki 13, 58-150 Strzegom pn.-pt. 11:00-17:00; sob.10:00-13:00 GSM +48 693 84 86 29, e-mail: ola@granitowagaleria.pl www.granitowa-galeria.pl
 • Cudeńka z Peru pani Edyty. Puro-Peru to miejsce wyjątkowe, z duszą i sercem, z ludzkimi historiami, radością i pasją. Każdy produkt tu oferowany to unikatowe rękodzieło, stworzone przez rzemieślnika – artystę z najwyższej jakości materiałów, z poszanowaniem natury i praw sprawiedliwego handlu, w wysokich Andach, w Peru. Puro – Peru to luksus z sercem i tradycją, to cząstka dobrej andyjskiej energii, którą artysta przekazuje Państwu z każdym swoim wyrobem. https://www.puro-peru.com/
 • Pani Agnieszka. Wszystkie produkty proponowane przez Niebo w Gębie są w pełni naturalne, bez jakichkolwiek ulepszaczy, konserwantów czy poprawiaczy wyglądu lub smaku. Kupujemy najlepsze produkty, często wprost od rolników czy hodowców (kury z hodowli Macieja, od którego kupujemy jaja na m.in. lemon curd naprawdę chodzą sobie gdzie chcą i wydają się być tym stanem rzeczy zachwycone). Nie mamy certyfikatu eco i/lub bio, nie staramy się o niego. Uważamy bowiem, że fakt, że jesteśmy mała manufakturą i nad procesem produkcyjnym czuwamy od początku do końca, że można do nas zadzwonić lub przyjść/przyjechać i porozmawiać bezpośrednio z osobą, która dany produkt wymyśliła i wie o nim wszystko, że w wielu miejscach w Polsce sami sprzedajemy swoje produkty i jesteśmy gotowi przyjąć na klatę słowa zarówno krytyki jak i uznania, wytłumaczyć i polecić z czym co się je , sprawi że zdobędziemy zaufanie Klientów i Państwa.  Agnieszka Kloryga, Biuro Usług Kulturalnych sp. z o.o. tel 605-057-132 FB, Instagram:@niebowgebie.eu
 • Słoik to mała, rzemieślnicza inicjatywa skupiająca się wokół smaków, które można zamknąć w tym szklanym naczyniu. Słoik powstał z pasji do jedzenia, a co za tym idzie i gotowania. Nasze smaki to połączenie słodyczy, pikanterii i orientalnych, korzennych przypraw. Wszystko, co u nas znajdziecie ma za zadanie wzbogacenie smaku Waszych dań. Zapraszamy do rozsmakowania się w naszych wersjach dodatków do potraw. Nie stosujemy wzmacniaczy smaków, konserwantów, czy innych sztucznych, niepotrzebnych dodatków. Co gotujemy? Znajdziecie u nas produkty pasteryzowane z dłuższym terminem przydatności oraz produkty świeże, niepasteryzowane. Produkty pasteryzowane: Chutneye- gęste sosy na bazie owoców lub warzyw z dodatkiem aromatycznych przypraw i pikantnych papryk. Doskonały dodatek do serów, mięs, wędlin, ryb, pasztetów mięsnych i wegańskich. Pikle- warzywa piklowane w marynacie na bazie octu jabłkowego z dodatkami przypraw i chili. Fantastycznie uzupełniają sałatki, kanapki, można rolować w sushi. India pikle – bardzo pikantne pikle w stylu indyjskim zanurzone w słono ostrej marynacie z chili, imbiru i ostrych przypraw z dodatkiem olejów i cukru palmowego. Wyjątkowe i niespotykane na polskim rynku. Produkty niepasteryzowane: Hummusy- rożne rodzaje hummusów. Są one gładkie, jedwabiste, sporządzone z kilku niezbędnych składników, bez sztucznych dodatków i konserwantów. Pasty- wegańskie pasty do smarowania pieczywa na bazie warzyw. Zupy – wegańskie, świeże zupy. Pasztety- wegańskie pasztety z ciekawymi dodatkami Możliwe przygotowanie dań gorących na miejscu dla wegan i wegetarian-np. curry, zupy, wege gulasze. Zapraszam do kontaktu. Jadwiga Adamczuk http://www.xn--soik-01a.pl/ M: biuro@słoik.pl T: +48664083044
 • Borówkowe Wzgórze „Borówkowe Wzgórze jest firmą rodzinną zajmującą się uprawą borówki amerykańskiej 🫐❤️ Nasza plantacja jest położona na terenie Gostkowa, daleko od terenów przemysłowych, blisko lasów i natury. Jeśli poszukujesz świeżych, smacznych i zdrowych owoców to dobrze trafiłeś,
  ponieważ stawiamy na jakość, a przede wszystkim na dobro naszego klienta.
 • Pani Ola. Jestem Ola, zbieram zioła, leczę ludzi ziołami, stawiam bańki, uczę tego również ludzi poprzez różne warsztaty, od dwóch lat kręcę ziołowe kosmetyki, próbując przekonać ludzi do powrotu do natury i do nie kupowania w sieciówkach. Poprzez warsztaty z cudownymi ludźmi zaczęłam również kisić warzywa i owoce, ale nie ogórki 🙂 , kisimy wszystko oprócz ogórków. Będzie mi niezmiernie miło się z Wami spotkać.

 • Rodzinna Piekarnia z okolicy
 • Pani Karolina i te cudne torby. „Dziergam z miłością dla Twojej radości” – to motto Karoliny, właścicielki pracowni rękodzieła Robótki Karolka ze Świebodzic. Choć zawodowo Karolina zajmowała się marketingiem i sprzedażą, od kilku lat z wielką pasją i zaangażowaniem tworzy z wełny, sznurka i bawełny 🧶🪢🧵🪡. Latem w pracowni Robótki Karolka powstają torby o różnych krojach, kolorach… Każda inna, każda wyjątkowa. Jesienią i zimą – czapki, szaliki, rękawiczki, pledy, swetry i inne ciepłe, miłe i miękkie przyjemnostki. Poza tym Karolka czaruje również zabawki, koszyki, pufy, dywany, poduchy, kapelusze, makatki, a także biżuterię z kamieni naturalnych…
 • Produkty na bazie miąższu aloesowego to niesamowite wsparcie dla naszego organizmu, żeby lepiej się czuć i wyglądać. Niezwykłość FLP polega na tym, że posiadamy własne plantacje aloesu, zakłady wytwórcze oraz magazyny. W ten sposób możemy zapewnić najwyższą jakość na każdym szczeblu wytwarzania tych niezwykłych produktów, co potwierdzają bardzo restrykcyjne certyfikaty min. Międzynarodowej Rady ds. Aloesu, Certyfikat Koszerności, Certyfikat HALAL i wiele więcej. Każdy produkt poddawany jest ścisłym kontrolom jakościowym na każdym etapie produkcji: od rosnącego na polach aloesu do ostatecznego spakowania produktu i wysłania go do klienta. Magdalena Weber Forever Business Owner 696 699 047
 • Oskar. Nasz najmłodszy wystawca i rolnik. Brawo. Na tle pozostałych wystawców wyróżniam się przede wszystkim wiekiem, mam zaledwie 19 lat. Swoją działalność rozpocząłem jeszcze wcześniej bo w wieku zaledwie 16 lat! Początkowo na skromnych 5 arach ziemniaków dochodząc do już sporej bo ponad 65 arowej plantacji warzyw, gdzie staram się stosować zasady rolnictwa zrównoważonego. W mojej ofercie znajdą Państwo 🥚Jaja🥚 od kurki z prawdziwego wolnego wybiegu! A także pyszne warzywa, uprawiane na poplonie, a są to między innymi: 🥔Ziemniaczki🥔, szeroki wachlarz odmian każdy znajdzie coś dla siebie! A będzie to Bellarosa, Soraya, Queen Anne, Denar oraz Corinna Buraczki Ćwikłowe😋 podłużne oraz okrągłe! 🥕Pyszna Marchew🥕 odmiany Laguna- idealna na soki🧃 🧅Cebula🧅 Jeśli zastanawiają się Państwo kiedy będzie można mnie spotkać, śpieszę z odpowiedzią! Będzie to najprawdopodobniej okres od połowy Sierpnia do wyczerpania moich skromnych zapasów 😀 Jedno jestem w stanie zagwarantować, gdy Państwo spróbują to na pewno tego nie pożałują 😁, Widzimy się na Bazarze!
 • Pani Kasia i te cudeńka. Haft krzyżykowy – pasja, którą zajmuję się od ponad 30 lat 🙂 Ręcznie wyszywane obrazy, kartki na różne okazje, zakładki do książek mogą stać się ozdobą niejednego domu, a także mogą stanowić oryginalny prezent dla bliskiej osoby. Zapraszam, być może i ty, znajdziesz tu coś dla siebie.🥰 Katarzyna
 • Pani Ania z maskotkami
 • Cudeńka pani Marioli
 • P.Henio. Kowalstwo. Od urodzenia mieszkam w Wolbromku. Od niecałego roku jestem magikiem udającym kowala na Zamku w Bolkowie, ale według opinii turystów podobno nieźle mi to wychodzi…efekty widoczne na zdjęciach. Kowalstwo i wszystko co z nim związane siedziało mi we łbie od prawie stu lat, zbierałem narzędzia, wyroby i wiele innych śmieci, teraz się to częściowo przydaje, ale co tu opowiadać bajki, do zobaczenia na żywo podczas kucia.
 • Pani Ania i Łukasz. Wykonują takie cudeńka ze skóry, wszystkie wyroby są ręcznie wykonane.
 • Asia. Przędzalnictwo Bawełny.
 • Krówka Jeleniogórska jest wyjątkowa ze względu na tradycyjny proces produkcji, oraz najwyższej jakości użyte składniki- tłuszcz pochodzący wyłącznie z natury, czyli masło i mleko. Nadają one naszym Krówkom niepowtarzalny smak i aromat, a kremowa konsystencja powoduje, że Krówka wręcz rozpływa się w ustach. Taka właśnie powinna być prawdziwa Krówka!
 • Nareszcie kurczaczki !!!!!!! Witam, Jesteśmy firmą działającą od ponad 20 lat na rynku. Posiadamy z ofercie:– kury rasy Rossa w wieku od 16 do 23 tygodni czerwone, kolorowe (sussex, jarzębiate, czarne) – kury rasy Leghorn w wieku od 16 do 23 tygodni, Kury są pod nadzorem weterynaryjnym, posiadają pełną profilaktyke szczepień. Dowóz gratis na całym Dolnym śląsku. Tel. 606 468 173 Zapraszamy co sobotę na bazar.
 • Pani Ela z Legnicy. Marka AKALLI to czysta pasja, która długo dojrzewała, aby ujrzeć światło dzienne. Narodziła się z potrzeby tworzenia i propagowania elementów dekoracyjnych mieszkania i ogrodu z naturalnych produktów, takich jak drewno, sznurek, rośliny pochłaniające wilgoć z otoczenia. Dużą rolę odgrywa tu także gra kolorów idealnie dobranych do produktu – naturalne beże, biel i odcienie brązu lub intensywne kolory mające ożywiać pomieszczenie, w którym się znajdują. Makramy są produktem rękodzielniczym, każda jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Powstają nieśpiesznie w skupieniu i są naładowane ogromnym pokładem pozytywnej energii, którą wkładam starannie w każdy wykonany produkt.
 • Marcel ze swoimi drewnianymi kufelkami
 • Pani Ola z biżuterią śliczną Mała Dawka Inspiracji. To moje małe rękodzielnicze dziecko stojące głównie na kamieniach naturalnych szlachetnych, półszlachetnych oraz syntetycznych. Nazywam się Aleksandra Okoń i w przybliżeniu od 10 lat zajmuje się rękodziełem. W początkowej fazie było to rękodzieło z papieru, kartki okolicznościowe, personalizowane prezenty w postaci herbaciarek, szkatułek, exploding boxów. W wolnym czasie uwielbiam malować figurki zwierząt, wydrukowane przez męża na drukarce 3D. Jestem również przysłowiową sroką i stąd narodziła się miłość do kamieni. Od roku zgłębiam wiedzę o właściwościach i oddziaływaniu kamieni naturalnych I syntetycznych na zdrowie, rozwój i samopoczucie człowieka. Kamienie maja wielką moc i przyciągają do siebie nie tylko kobiety. Często to co podoba nam się na zdjęciu, w rzeczywistości do nas nie przemawia a wystarczy rzut oka na inny minerał i powstaje miłość od pierwszego wejrzenia. Chciałabym by kamienie mogły być dla każdego, stąd idea stoiska. Robię bransoletki, naszyjniki, pierścionki i kolczyki z różnych wielkości i rodzai kamieni. Każdy znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie. W ofercie mam miedzy innymi agaty, rubiny, granaty, oliwiny, szafiry, labradoryty, howlity, jadeity, jaspisy, noc kairu, hematyty, turmaliny, cyrkonie i wiele wiele innych. Zapraszam!
 • MASARNIA DASZKIEWICZ Jesteśmy małą, rodzinną masarnią. Nasza tradycja sięga lat 40., kiedy to masarstwem zajął się dziadek obecnego właściciela – Mieczysław. Początek jego przygody miał miejsce tuż po wojnie, kiedy razem ze swoim bratem Feliksem tworzyli pierwsze wyroby w masarni w Kłaczynie. Dziś jego wnuk kontynuuje tradycje, produkując w masarni w Sadach Dolnych
 • Pan Michał. Działalność jaką prezentuję to rękodzieło. Własnoręczne wyplatanie (na oczach potencjalnego klienta) bransoletek z nici bawełnianych z imionami, napisami, różnego rodzaju wzorkami. Wykonywanie biżuterii z malowanego drewna dla naszych małych milusińskich. Wyplatanie bransoletek z etnicznymi wzorkami i z dodatkiem drobnych elementów ceramicznych. Wszystko odbywa się w formie pokazu, prezentacji ponieważ wykonywane jest na indywidualne życzenie klienta co jest fajną atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, gdyż każdy może patrzeć jak w moich dłoniach powstaje napis lub wzorek który sam sobie wymyśli. Myślę że moje produkty bez problemu wkomponują się w charakter imprezy. Nadmienię że uczestniczę w tego typu imprezach(festyny, pikniki rodzinne, dni miast, jarmarki, kiermasze) i zawsze spotykam się z pozytywnym odbiorem mojej działalności.
 • Pan Ryszard. Kiedyś pokazał mi sąsiad jak robić miotły. Teraz ja pokaże innym.

Pan Krzysztof – Oferta W Starym Sadzie

Oficjalnie inicjatywa W Starym Sadzie zaczęła działalność w 2020 roku.

Działamy na terenie Gór Sowich, w sadzie który sadzili moi dziadkowie: Maria i Dionizy. Stare odmiany jabłek, gruszek zapomniane odmiany śliwek, dla mnie są to smaki dzieciństwa. Teraz staram się je odtwarzać. Zamykam owoce do słoików tak jak robiła to Babcia. Jednak bułeczek drożdżowych z morelą z kompotu nigdy nie udało mi się zrobić tak, jak robiła to moja Babcia Mania.

-jabłko szara reneta do szarlotki – owoce pocięte razem ze skórką w plastry z cynamonem i odrobiną cukru , gotowe do ciasta – słoik 0,9 l
-gruszka Lukasówka do gruszlotki (szarlotka z gruszki) – owoce pocięte razem ze skórką w plastry z cynamonem i odrobiną cukru , gotowe do ciasta- słoik 0,9 l
-sok z hyczki (czarny bez) – z odrobiną cukru – słoik 0,235 l
-papryka słoko kwaśna z przyprawami (pieprz, suszony koper, czosnek, chili) – słoik 0,6 l
-gruszka Lukasówka słodko kwaśna z przyprawami (pieprz, suszony koper, czosnek) – słoik 0,6 l
-mus ze śliwek Mirabelek bez pestek- mus jako podstawa do dalszych przetworów z odrobiną cukru – słoik 0,9 l , słoik 0,236 l
-papryczki chili, habanero pomarańczowe w zalewie słodko kwaśnej z przyprawami – małe słoiczki
-domowy przecier pomidorowy z przyprawami (pieprz) i odrobiną cukru -słoiki 0,75 l
-kompot z Mirabelek żółtych oraz mieszanych (żółtych i czerwonych) – słoiki 0,6 l
-dynia krojona w kostkę z przyprawami w zalewie słodko kwaśnej – słoiki 0,3l
-mus jabłkowy gnieciony z kawałkami owoców z cynamonem- słoiki 0,5 l
-suszone jabłka ze skórką Malinowa Oberlancka – pakowane vac po 150 g i 100 g
-suszone gruszki Lukasówki ze skórką pakowane vac po 150 g
-pomidorki koktajlowe z przyprawami w zalewie słodko kwaśnej – słoiki 0,5 l
-ocet jabłkowy z Szarej Renety – pakowany w buteleczki 0,1 l
-śliwki Węgierka Dąbrowicka w syropie -słoik 0,5l
-papryka słodka w zalewie słodko kwaśnej z przyprawami (pieprz, czosnek, ziele angielskie) – słoik 0,6
-wiśnie drylowane w syropie – słoiczek 0,2 l
-mus z jagód z odrobiną cukru – słoiczek 0,2 l (sąsiadka zbierała :-))
-przecier z czerwonej porzeczki – słoiczek 0,2 l
-orzechy włoskie w łupinie – na kilogramy
Wszystkie owoce i warzywa pochodzą z mojej hodowli (oprócz jagód). Nie są pryskane.
 • Ania i Jej obrazy.
 • Malarka Pani Zofia
 • Zakładki i wizytówki pana Romana

Grupa Kościuszko M2B to w stu procentach Polska, rodzinna firma stworzona z pasji do gotowania i dzielenia się tym co najlepsze z kulinariów Polskich. Założycielem firmy jest Jan Kościuszko, autorytet w dziedzinie gastronomii, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na kulinarnej mapie Polski. Jest on pomysłodawcą i twórcą, wielokrotnie odznaczanych restauracji „Chłopskie Jadło” oraz największej w Europie „Wigilii dla osób bezdomnych i potrzebujących” odbywającej się rok rocznie na rynku w Krakowie. Specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży dań gotowych mrożonych oraz chłodzonych. Cechą naszej firmy jest duża elastyczność, która pozwala nam w krótkim czasie dostosować się do zmieniających się trendów rynkowych, jak i potrzeb naszych klientów. Zaopatrujemy w szeroką gamę produktów firmy z sektora HoReCa oraz największe sieci stacji paliw dbając o wysoki poziom ich oferty gastronomicznej. Do tej pory zaufały nam takie firmy jak: Ikea, Lotos, BP, Amic Polska, Farutex, Wawel, Banfood, Bacówka i wiele innych. Nowością jest prezentowana pełna gama produktów kuchni polskiej w puszkach. 30 lat doświadczeń w przygotowaniu i produkcji tradycyjnej kuchni polskiej skłoniło nas do dobrania tej metody, która nie tylko przedłuża okres przydatności do spożycia produktu, ale zachowuje jego smak bez zastosowania jakichkolwiek konserwantów czy chemii. Nasze wyroby to klasyki polskiej kuchni. Tradycyjne receptury, lokalni dostawcy i jakość bez kompromisów. Każde danie cechuje się najlepiej wyselekcjonowanym mięsem oraz doskonałej jakości naturalnymi składnikami. Produkty w trakcie przygotowania przechodzą przez proces sterylizacji, który zwalcza wszelkie niebezpieczne bakterie i drobnoustroje i zapewnia domowy smak wolny od chemii i konserwantów. Zabezpieczony w ten sposób produkt utrzymuje walory smakowe 1 rok, przechowywany w temperaturze 2-25 stopni C, a przed spożyciem nie musi być gotowany. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony – www.wyrobykosciuszko.pl

 • Nazywam się Anna Zubrzycka, mieszkam z rodziną w Pogwizdowie, hobbystycznie zajmuję się wyrobem ceramiki. Lepienie i toczenie na kole pomaga mi się wyciszyć, jest okazją do eksperymentowania z kolorem i fakturą. Najbardziej lubię tworzyć domki – lampiony. Razem z mężem robimy kafle piecowe i kominkowe na indywidualne zamówienia.
 • Pasieka Agata i Robert Adamczyk. Oprócz tradycyjnego miodu wzbogaciliśmy naszą ofertę o miody kremowanie z owocami liofilizowanymi takie jak malina, imbir z cytryną, rokitnik, czarna porzeczka, aronia a także pyłek kwiatowy z propolisem . Miody te mają właściwości zdrowotne, wzmacniają odporność a dodatek owoców podkreśla jego walory smakowe.
Zajmuję się domową produkcją olejów roślinnych tłoczonych na zimno. Oleje tłoczę w większości na zamówienie tak aby ich świeżość została zachowana na dłużej.
Wytłaczam m.in: olej z czarnuszki, wiesiołka, olej lniany, olej rzepakowy, olej słonecznikowy, olej z pestek dyni, olej kokosowy. Oleje te można wykorzystywać zarówno spożywczo jak i np. w kosmetologii.
Produkuję również na zamówienie:
– „Masło roślinne” z olejów zimnotłoczonych ❤️
oraz
– Granole Pszczoły bazując na otrębach z siemiania lnianego i słonecznika ❤️
W międzyczasie wykorzystuję dary natury i wraz z sezonowością przetwarzam jej owoce tj. syropy z mniszka lekarskiego, syropy z kwiatów i owoców bzu, syropy z pędów sosny czy soki z brzozy.
Z pozdrowieniami
Łucja Wac z Przedwojowa
Nr. kontaktowy: 722218479
SAVILLE SOK Z GRANATU z Azerbejdżanu.
Sok z granatu 100% tłoczony na zimno, jest w 100% naturalnym produktem, pochodzenia roślinnego. Jest świetnym uzupełnieniem diety a dodatkowo pomaga w pobudzeniu trawienia i uregulowaniu poziomu cholesterolu we krwi. Sok nie zawiera cukru.
Co Sprawia, że Saville Sok Z Granatow Jest Wyjątkowa?
– Świeżo wyciśnięty
– 100% Naturalny
– 0% Dodatku cukru
– Witaminę A, C, E
– Minerały
– Nie z koncentratu
– Bez GMO
– Tłoczony na zimno
– Opakowania szklane
Wartość odżywcza produktu 100 ml:
– Wartość energetyczna: 226 kJ / 54 kCal
– Tłuszcze: 0.2 g
– Węglowodany: 13 g
– Białka: 0 g
Regularne picie soku z granatu wzmacnia układ odpornościowy, poprawia i odmładza cerę oraz pomaga w redukcji wagi. Właściwości płynące z włączenia do codziennej diety tego soku jest wiele. Zawiera dużo magnezu, fosforu, potasu i jodu, a także witaminę A, E, C, B. Jest także bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, co ciekawe ilość przeciwutleniaczy jest trzykrotnie wyższa od czerwonego wina oraz zielonej herbaty.
Naukowo odkryto, iż zapobiega chorobom nowotworowym. Zawarte w nim przeciwutleniacze chronią pamięć oraz hamują rozwijanie się choroby Alzheimera, co jest szczególnie ważne u osób starszych.
Sok z granatu zmniejsza stan zapalny jelit oraz poprawia trawienie. Korzyści odczują również osoby z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Reguluje ciśnienie krwi, wykazuje silne działanie przeciwwirusowe oraz antybakteryjne. Ponadto zapobiega stresowi, zwalcza zapalenia stawów, jak również inne stany zapalne w organizmie.
100% sok z granatu, nie jest z koncentratu, bez dodatku cukru i innych konserwantów. Kraj pochodzenia: Azerbejdżan.
 • Marek ze swoimi ziółkami. Zamiłowanie i pasja do ziół zaczęła się w 2018 roku kiedy to zioła przywróciły nam zdrowie i po dzień dzisiejszy nie rozstajemy się z tym darem który daję nam ziemia . Zioła użyte do tworzenia naszych preparatów są pozyskiwane z czystego ekologicznie terenu magicznej Krainy wygasłych wulkanów czyli z regionu gór i pogórza kaczawskiego, zioła zbieramy z miłością ściśle według kalendarza biodynamicznego co znacząco wpływa na energetykę ziół.
SPECJAŁY Z KNIEI
To wyselekcjonowana dziczyzna zwłaszcza w tradycyjnych wyrobach wytworzonych na wschodnich terenach Polski.
W większości na 1 kilogram wyrobu użyto od 1,5-1,8 kilograma mięsa.
Wyrabiamy wyroby z dzika(lochy), jelenia, sarny, zająca, dzikich gęsi.
Serdecznie zapraszamy.
 • Kasia, partnerka admina, kiedy już ma dosyć księgowania, odmóżdża się szydełkując lub wyszywając. Zakładki i „jaśki” Kasi będziecie mogli zakupić na zlocie 🙂

PATRONAT MEDIALNY

PROGRAM ZLOTU

 •  pojawi się niebawem

 

23-25 czerwiec 2023

PRZYWITANIE LATA – NOC KUPAŁY  XIII ZLOT GRUPY BIWAKOWEJ – WYPRZEDAŻ GARAŻOWA – POZNAJEMY REGIONY – NOC KUPAŁY
CAMPING SIELANKA – POJEZIERZE KUJAWSKIEhttps://polwysepsielanka.pl/

Organizator Grupa Biwakowa / Camping Półwysep Sielanka

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/676584807497233

Ideą zlotu będzie WYPRZEDAŻ GARAŻOWA. Jeżeli macie jakiś niepotrzebny sprzęt campingowy, będzie mieli możliwość go sprzedać. Jeżeli nie, to być może na zlocie będziecie mieli okazję zakupić ciekawe rzeczy po okazyjnej cenie. Możemy sprzedawać wszystko co łączy się z biwakowaniem, caravaningiem, turystyką i podróżowaniem. Dopuszczamy również rękodzieło i własne wyroby spożywcze. Stoiska wystawienniczo – handlowe naszych partnerów i sponsorów zlotowych o tematyce biwakowej, caravaningowej, turystycznej. Dodatkową atrakcją będzie giełda produktów regionalnych takich jak lokalne rękodzieło, lokalne produkty spożywcze. Promocja regionu przez samorządy i stowarzyszenia. Spotkanie ze służbami (Policja, Straż Pożarna, Lasy Państwowe) Zwiedzanie okolicy, możliwość korzystania z kajaków i rowerów wodnych. Ognisko – NOC KUPAŁY, imprezy taneczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, loterie oraz gry i zabawy zespołowe. Pakiety powitalne dla zlotowiczów i dużo nagród. Dla blogerów i podróżników specjalna strefa prezentacji multimedialnych.

PROPONOWANE ATRAKCJE:

 • Wyprzedaż garażowa sprzętu caravaningowego, campingowego, biwakowego i turystycznego.
 • Strefa wystawiennicza branży caravaningowej, campingowej i biwakowej
  Strefa wystawiennicza branży turystycznej – promocja regionu – samorządy, stowarzyszenia i firmy prywatne.
 • Stoiska z rękodziełem i produktem lokalnym.
 • Strefa RETRO (klasyczne kampery, przyczepy i samochody.
 • Pakiet powitalny z gadżetami dla każdej załogi.
 • Noc Kupały.
 • Imprezy taneczne.
 • Wspólne ogniska.
 • Pogadanka z Policjantem dla najmłodszych i dorosłych.
 • Przeciąganie liny.
 • Zawody wędkarskie dla dorosłych.
 • Zawody wędkarskie dla dzieci.
 • Konkurs plastyczny dla dzieci – Moja laurka dla taty (dzień ojca).
 • Konkurs nalewek.
 • Pogadanka na temat bezpieczeństwa nad wodą 1 pomoc, motorówka.
 • Pokazy straży pożarnej.
 • Konkurs pieczonek i kociołków.
 • Kiełbaska na ognisko dla każdego uczestnika zlotu.
 • Konkurs dla dzieci i ich ojców na największy zamek z piasku (z okazji dnia ojca).
 • Prelekcje slajdowiska dla blogerów, vlogerów i podróżników (jeżeli chcecie zaprezentować swoje podróże napiszcie do nas biuro@grupabiwakowa.pl
 • „Wyścig Pokoju” – gra w kapsle dla dzieci.
 • Konkurs na najładniej ozdobioną parcelę.
 • Kolejne atrakcje będą dodawane na bieżąco.

ORGANIZATORZY

PARTNERZY I SPONSORZY ZLOTU

WYSTAWCY

PATRONAT MEDIALNY

PROGRAM ZLOTU

 • pojawi się niebawem

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply