Grupa Biwakowa
🇵🇱
🇵🇱
[object Object]

Pałac w Kłębowcu

Pałac, dwór



4.0

(1)

Rezydencja szlachecka rodziny Golców w Kłębowcu powstała prawdopodobnie na XVII i XVIII wieku. Wybudowano ją w stylu barokowym, nawiązując do wzorów francuskich. Jednopiętrowy budynek wzniesiono na planie podkowy. Wnętrza były ponoć bogato zdobione, a pałac posiadał nawet swoją kaplicę. Niestety w 1945 roku w wyniku działań wojennych pałac spłonął, a po wojnie nie doczekał się odbudowy tylko popadał w ruinę. Do dziś przetrwały z pięknej budowli już tylko mury. Dostęp do ruin jest swobodny i można pomyszkować wewnątrz, ale trzeba uważać, bo obiekt grozi zawaleniem.


  • Luna

    Ostatnio odwiedzone:

    02 maja 2025 12:13 przez Luna

  • Iras

    Dodane:

    08 lipca 2020 04:10

  • Współrzędne GPS:

    53.317160, 16.435968


5
4
3
2
1

4.0

(1)


  • Luna

    Luna

    02 maja 2025 12:12

    Ruina jest odgrodzona i oznakowana jako "teren monitorowany, wstęp wzbroniony", ale warto zatrzymać się i obejść całość, jadąc gdzieś dalej w trasę. Warto to zrobić zwłaszcza dla starodrzewia wokół budowli, które na pewno pamięta lata świetności rezydencji

    Zdjęcie komentarzaZdjęcie komentarza

Uwaga! Wszystkie zdjęcia oraz teksty na stronie www.grupabiwakowa.pl chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji, oraz autora © GRUPA BIWAKOWA PL 2017 - 2026. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Partnerzy