Pałac w Piotrówku koło Niemczy

Posted by

Piotrówek to obecnie tak naprawdę tylko pałac i folwark w gminie Niemcza, więc łatwo go pomylić z Piotrówkiem w Gminie Jordanów Śląski, gdzie też znajduje się pałac, lecz w ruinie. Obecny pałac w Piotrówku koło Niemczy wybudowano na Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich na przełomie XIX i XX, lecz pierwotny wzmiankowany jest już w zapiskach z 1475. Główny trzon obecnego pałacu pochodzi prawdopodobnie z XVII wieku. Pałac był przebudowywany w XVIII wieku i w 1850 roku. Po przebudowie w XIX wieku pałac zyskał cechy neobaroku, pokryto go też wtedy mansardowym dachem. Do pałacu przylega stary folwark, w którym obecnie mieści się ośrodek jeździecki. Pałac obecnie jest własnością prywatną i możemy go obejrzeć tylko z zewnątrz.

GPS: 50.71783, 16.88171

Nawiguj: https://goo.gl/maps/QRmFhm9hn8ovUezbA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply