Grupa Biwakowa
🇵🇱
🇵🇱
[object Object]

Pod Balea Lac przy niebieskim szlaku

Dzikie miejsce biwakowe



5.0

(3)

Szeroka polana rzut beretem od jeziora Balea. Z trasy Transfogaraskiej wjeżdża się w szutrowy wjazd zaraz za skarpą (jadąc do północy), przed potokiem Balea. Biegnie tędy niebieski szlak na wodospad Balea. Jadąc od południa ciężko wjechać w ten wjazd, ale można wywinąć w zatoce, która jest naprzeciwko wjazdu. Widoki zapierają dech. Dużo miejsca. Potrafi być bardzo zimno, nie ma jak za bardzo odsłonić się od wiatru. Prawdopodobieństwo obudzenia wśród owiec duże :) W okolicy nocowało stado. Śmieci można wyrzucić do kosza przy wspomnianej zatoczce na trasie. W okolicy brak opału.


Infrastruktura

  • trashcanKosz na śmieci
  • tentPossibilityMożliwość rozbicia namiotu
  • bonfireMożliwość rozpalenia ogniska

  • caddy

    Ostatnio odwiedzone:

    03 July 2025 22:17 przez caddy

  • Zakazy i niedogodności:

    Brak możliwości nazbierania opału. Potrafi srogo wiać.

  • Inne zalety:

    Fantastyczne widoki. Dużo miejsca i płasko. Bardzo blisko do Balea Lac.

  • Rodzaj nawierzchni/miejsca:

    Trawa

  • Dojazd drogą:

    Szutrową

  • Dojazd dla pojazdów:

    Dla wszystkich

  • Ilość miejsca:

    10+

  • Jakość sygnału GSM:

    Dobry

  • angelvoyage

    Dodane:

    04 September 2021 17:54

  • Współrzędne GPS:

    45.607661, 24.617671


5
4
3
2
1

5.0

(3)


  • caddy

    caddy

    04 July 2025 22:25

    Miejsce super z bajkowymi widokami. Wieczorem pasterz wraca z owocami jest ich pełno niektóre z dzwonkami. W nocy ogólnie spokój tylko psy pasterskie coś wyczuły i zachowywały się głośno przez jakiś czas.

    Zdjęcie komentarzaZdjęcie komentarza
  • Michał Panek

    Michał Panek

    16 September 2024 12:32

    Piękne miejsce. Nocowaliśmy początkiem września i dalej trwał sezon turystyczny więc nie licząc nas było jeszcze z 8 kamperów i dwa namioty. Nie było żadnych problemów z noclegiem, nikt się do nikogo nie przyczepiał. Trzeba się przygotować na zimną noc (ok. 7-10°C). Stado Owiec było obok nas cały czas plus łagodne ale naprawdę sporych rozmiarów psy pasterskie. Dojazd krótki ale troszkę stromy i po drodze kamienistej. Widok przepiękny, brak udogodnień.

    Zdjęcie komentarzaZdjęcie komentarzaZdjęcie komentarzaZdjęcie komentarzaZdjęcie komentarzaZdjęcie komentarza
  • Kijanowski Krzysztof

    Kijanowski Krzysztof

    22 June 2023 21:18

    Teraz jest tu teren chyba parku czy jakiejś specjalnej strefy. żandarmeria poinformowała mnie ze nie można tu nocować. miejsce Super za dnia na postój.

    Zdjęcie komentarza

Uwaga! Wszystkie zdjęcia oraz teksty na stronie www.grupabiwakowa.pl chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji, oraz autora © GRUPA BIWAKOWA PL 2017 - 2026. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Partnerzy