Wąwóz Mari ale Dambovitei

Posted by

Wąwóz Mari ale Dambovitei położony jest w Karpatach Południowych w Rumunii. W sumie można powiedzieć że dzieli się on na dwie części Mari i Mici, ale każda część wąwozu, tworzy inna rzeka i należą do innych masywów górskich. Wąwóz Mici ale Dambovitei utworzyła rzeka Dâmbovicioara spływająca z masywu Piatra Craiului, a Wąwóz Mari ale Dambovitei rzeka Dâmboviţa spływająca z masywu Bucegów. Wąwozy oddziela od siebie miejscowość Podu Dâmboviței, która jest jednocześnie najlepszym punktem startowym do eksploracji obu wąwozów. Co prawda wąwóz Mici dostępny jest też samochodem, ale warto odbyć po nim spacer pieszy. Natomiast wąwóz Mari trzeba przejść pieszo, choć też prowadzi przez niego częściowo leśna droga. Wąwóz Mari ale Dambovitei położony jest na południe od Podu Dâmboviței i dochodzimy do niego odnogą wąwozu (Valea Cheii) położoną na wschód od koryta rzeki Dâmboviţa . Czasami przy dużym stanie wody trasa może być niedostępna, ale przez większość część roku jest dosyć łatwa. Jednak gdybyśmy chcieli przejść cały wąwóz i dojść do wioski Rucăr, należy liczyć się z brodzeniem.

GPS: 45.39561, 25.20149

Nawiguj: https://goo.gl/maps/rBpVLjNmqUJ2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply