Zbiornik Wodny Mściwojów

Posted by

Zbiornik Wodny Mściwojów. Miejsce na biwak w okolicach Jawora na Dolnym Śląsku. Jadąc drogą z Jawora do Strzegomia jest znak drogowy „Mściwojów 2”. Skręcamy w asfaltową drogę i po c/a kilometrze dojeżdżamy nad zalew.

MIejsce w pełni legalne, też do biwakowania. Nastawione głównie na wędkarzy, ale z tablic informacyjnych wynika, że biwakowanie (namioty, przyczepy, campery) dozwolone. Dojazd każdym pojazdem, końcówka szutrową drogą z lekkimi dziurami, ale stan akceptowalny.

Samo miejsce do bardzo obszerna, czysta i schludna polana – można spokojnie stanąć tak, żeby mieć ciszę i spokój. Dobrze podejrzeć to miejsce na Google Maps, fajnie widać ile tego jest.

Z udogodnień chyba w zasadzie tylko toaleta (stosunkowo czysta) i wiatka ze stołem.

Po drugiej stronie zalewu, w zasięgu kilkuminutowego spacerku, bardzo sensowna wieża widokowa (21 metrów) z naprawdę porządnymi widokami.

Możliwość palenia ognisk w miejscach wyznaczonych.
Parkowanie teoretycznie 30 metrów od wody, ale samochody stały sporo bliżej.

Zakaz kąpieli i wydaje mi się, że to akurat może być egzekwowane (zbiornik nastawiony na wędkowanie).

Miejsce raczej nie dla dzieci a dla poszukujących ciszy i spokoju – choć fakt faktem, nie byłem tu w lipcową, gorącą sobotę.

Polecam, naprawdę bardzo fajnie miejsce.

GPS: 51.0341, 16.27095

Dodał: Marek Zawadzki

Zobacz na pełnej mapie Zbiornik Wodny Mściwojów

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Bardzo przyjemne miejsce aby posłuchać śpiewu ptaków oraz podziwiać wspaniały widok z wieży.

Leave a Reply