Alte Jagdschloss Hummelshain

Posted by

Współrzędne GPS:
50.76771525821091, 11.628709230031385
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Zamek położony jest w centrum miasta, niedaleko kościoła. Został zbudowany w latach 1660-1670 na miejscu zamku myśliwskiego dla elektorów Wettynów. Do 1880 roku było to centrum myśliwskiej i letniej rezydencji książąt Saksonii-Altenburga. Prosty barokowy budynek był na przestrzeni lat kilkakrotnie przebudowywany. Rozkwit przeżywał na początku XVIII wieku za panowania księcia Fryderyka I z Saksonii-Gotha-Altenburga i jego następców. Na północ od zamku rozciągał się wówczas tzw. ogród myśliwski, w którym odbywały się reprezentacyjne polowania. 5 stycznia 1872 roku doszczętnie spłonęło zachodnie skrzydło boczne zamku. Opracowano wówczas różne plany renowacji. Zamiast tego książę Ernst I zdecydował się na budowę nowego pałacu w górnej części parku. Nawet po wybudowaniu nowego pałacu Stary Pałac w dalszym ciągu służył jako miejsce zamieszkania i zamieszkania rodziny książęcej oraz jej gości.

Po wywłaszczeniu księcia w 1918 r. mieścił się tu dom wypoczynkowy, a od 1935 r. „Szkoła Rolnicza Rzeszy”. Po II wojnie światowej, która na szczęście zarówno Stary, jak i Nowy Pałac przetrwały niemal bez szwanku, budynek Starego Pałacu służył jako ośrodek leczenia gruźlicy, a później jako dom starców i opieki.

dodał; Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply