Aplikacja Moje Mapy Google

Posted by

Wiele osób z naszej Grupy otrzymało już dostęp do mapy biwakowej, ale pewnie nie wszyscy wiedzą, że korzystanie z naszych map ułatwia darmowa aplikacja Moje Mapy Google, którą możemy sobie pobrać na telefon ze sklepu Play. W tym wpisie postaram wam się przybliżyć nieco korzystanie z tej aplikacji.

W pierwszej kolejności musimy odwiedzić sklep Play, wpisać w wyszukiwarce frazę Moje Mapy Gogle, pobrać aplikację i zainstalować w telefonie.

Po zainstalowaniu aplikacji, uruchamiamy ją i przechodzimy od razu do menu:

Widzimy tu trzy opcje, jeżeli chcemy wyświetlić mapę grupy biwakowej, to wybieramy „Udostępnione dla mnie” i wtedy pojawi wam się mapa z miejscami biwakowymi, o ile dostaliście wcześniej do niej dostęp od administratora.

Lista map wygląda mniej więcej tak:

U mnie akurat mapy pojawiają się w zakładce „Utworzone przeze mnie”, bo jestem administratorem.

Po wybraniu interesującej nas mapy, w tym przypadku Grupa Biwakowa, otworzy nam się mapa ze wszystkimi miejscami biwakowymi:

Jak widzicie jest tego sporo, ale mapy podzielone są na warstwy. Daje nam to możliwość wyłączenia warstw, z których akurat nie potrzebujemy korzystać. By to zrobić, po wybraniu mapy, klikamy na biały pasek w dole ekranu z nazwą mapy i pojawi nam się ekran widoczny na zdjęciu po lewo. Możemy sobie tutaj włączać i wyłączać warstwy, zostawiając zaznaczone te, które na interesują.

Przechodzimy więc do wyszukiwania miejsc które nas interesują. Jeżeli  jakaś lokalizacja nas interesuje, to klikamy na jej ikonkę i pojawia nam się informacja o miejscu:

Jest opis miejsca, a niżej zdjęcia, które przedstawiają dane miejsce:

Jeżeli miejsce nam odpowiada i chcemy tam jechać to klikamy na strzałkę widoczną w prawym górnym rogu i o ile nie mamy ustawionej domyślnej nawigacji, to pojawi nam się ekran z wyborem, jakiej nawigacji chcemy użyć bu tam dojechać. Oczywiście wyświetlą się tylko te, które mamy zainstalowane w telefonie:

Wybieramy więc np OsmAnd+ i potwierdzamy przyciskiem „tylko raz” jeżeli klikniemy „zawsze” to telefon będzie od razu naszą trasę wyznaczał w wybranej nawigacji i nie będziemy mieli możliwości wyboru. Oczywiście gdzieś w ustawieniach telefonu można skasować domyślne aplikacje, ale to kupa szukania potem.

Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Was pomocny i ułatwi Wam korzystanie ze wszystkich map biwakowych. Jeżeli macie jakieś pytania, pytajcie publicznie w komentarzach, nie wysyłajcie PW z pytaniami, bo ciężko każdemu z osobna tłumaczyć i odpowiadać, a tak pytania i odpowiedzi są widoczne dla wszystkich.

Dodał:

Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply