Arnstadt

Posted by

Współrzędne GPS:
50.83373850235807, 10.944867843118683
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Miasto Bacha Arnstadt jest położone na północnych zboczach Lasu Turyńskiego, w pobliżu atrakcyjnego rezerwatu przyrody „Drei Gleichen”. Uważana jest za bramę wejściową do Lasu Turyńskiego.

Pierwsza wzmianka o Arnstadt pojawiła się w dokumentach w 704 roku i jest najstarszym miastem Turyngii. W 1266 roku Arnstadt otrzymało prawa miejskie. Miasto wzbogacało się dzięki młynom, garbarniom i handlowi przede wszystkim winem, drewnem, wełną, zbożem i warzywami. Udało się również zachować daleko idącą niezależność polityczną.

Arnstadt ma dobrze odrestaurowane historyczne centrum miasta z częściowo zachowanymi murami miejskimi.

Do znanych osobistości Arnstadt należą pisarka Eugenie Marlitt i grafik A. Paul Weber, a także Willibald Alexis , Ludwig Bechstein i kompozytor Johann Sebastian Bach , który w latach 1703–1707 pracował jako organista i kantor lokalnego Nowego Kościoła. Członkowie jego rodziny mieszkają w Arnstadt i okolicach od pokoleń. Na Starym Cmentarzu pochowanych jest ponad 20 członków rodziny Bachów. Świadczą o tym Dom Bacha przy Kohlgasse i wystawa Bacha w Muzeum Zamkowym.

dodał: Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply