Becho

Posted by

Gruzja, Becho (Swanetia, niedaleko Mestii). Fantastyczny biwak z fenomenalnym widokiem na Uszbę. Dojazd wszystkim, nawet z przyczepą. Duża łąka, czasami może być podmokła – wtedy można się rozbić obok. Zarośla ładnie otaczają łączkę, dzięki czemu nie jest się od razu widocznym. Aczkolwiek za dnia po drodze czasami przejedzie Kamaz z kamieniołomu. Dogodne zejścia do potoku, są nawet wygodne miejsca na kąpiel. Biwakować można też dalej w górę doliny, ale to miejsce jest chyba najlepsze, pod względem dojazdu, dostępu do wody, i ogólnej fajności.
Poza tym, stanowi świetny punkt startu na wycieczkę na kapitalne wodospady Becho i lodowiec pod Uszbą, gdzie dojść może każdy zwykłą ścieżką bez sprzętu górskiego. Ta trasa, i sam lodowiec, są o wiele lepsze niż wycieczka na Chaladi, gdzie idą wszyscy turyści z Mestii. Nawiasem mówiąc, do Mestii jest asfalt, więc jest to miejsce dla absolutnie każdego. Bardzo polecam. Naprawdę rewelacyjne miejsce na biwak w Swanetii.

GPS: 43.08912, 42.59813

Zobacz na pełnej mapie Becho

Dodał: Stefan Wątroba

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply