Bulbjerg Knude Fuglefjeld

Posted by

Współrzędne GPS:
57.15821409615839, 9.024138560248442
Kraj / województwo:
Dania
Opis atrakcji:

Bulbjerg to wapienny klif składający się z wapienia mszywiołów, który leży nad Morzem Północnym w północno-zachodniej Jutlandii i osiąga wysokość około 47 m. W 1839 roku poeta Blicher nazwał ją „ jedyną skałą Jutlandii ” i jedynym trwałym „przedmurzem przeciw morzu”. Fuglefjeldet jest stale narażony na załamanie fal, które zabierają duże kawałki na raz i rozkładają je na plaży poniżej Bulbjerg. Fuglefjeldet zawiera m.in. 500 par jeźdźców . Od 1987 r. prowadzone są obserwacje i próby rozrodu krzyżówek, które po raz pierwszy pomyślnie rozmnażały się w 2000 r. Przy wietrze od lądu można obserwować głuptaki, głuptaki , maskonury i inne ptaki morskie.

Od epoki kamienia aż do początków naszej ery Bulbjerg była wyspą na morzu, która wówczas pokrywała część Thy. To właśnie w tym okresie powstały strome klify przybrzeżne na zachodzie i północy. Na tym obszarze odkryto osady z epoki kamienia i brązu.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply