Caravans Salon Poland już za nami

Posted by

Tydzień temu zakończyły się targi Caravans Salon Poland w Poznaniu. Szósta edycja Caravans Salon była rekordową edycją tej imprezy i śmiało można ją nazwać świętem caravaningu w Polsce.

Na początku chciałbym podziękować wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Grupy Biwakowej na hali nr 3. Mieliśmy okazję poznać w realu wielu użytkowników naszej aplikacji, a także zaprezentować ją przyszłym użytkownikom. To były ciężkie 4 dni, ale zaowocowały nowymi kontaktami i współpracą z kolejnymi firmami z branży. Dla uczestników zlotu, który miał miejsce przy targach przygotowaliśmy pakiety z naklejkami grupowymi, znaleźliście je przy swoich kamperach i przyczepach. Nasze stoiskowe ognisko cieszyło się dużą popularnością i praktycznie cały czas ktoś przy nim przysiadał by porozmawiać.

Wracając do imprezy, to była to rekordowa edycja zarówno jeśli chodzi o Poznań jak i całą Polskę. Na 45 000 m2, w siedmiu pawilonach zgromadzono aż 530 pojazdów, więc zobaczenie wszystkich stoisk było dużym wyzwaniem dla 33 274 zwiedzających. Oprócz hal z caravaningiem, na tym samym bilecie można było też odwiedzić drugą edycję targów Yacht Salon, Tour Salon oraz Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń i Rodzinny Festiwal Podróżniczy TupTup. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się strefa „Retro” i „Vanlife”. W strefie retro można było spotkać Marcina z Anią z naszej redakcji, którzy prezentowali swojego VW T3, którym w zeszłym roku objechali Stany Zjednoczone. Ich prezentację mogliście zobaczyć w niedzielne popołudnie.

Strefa „Retro” i „Vanlife” była pełna inspiracji i okazji do spotkań. Można było zobaczyć zabytkowe już dziś kampery, ich wyposażenie i akcesoria biwakowe jakie obowiązywały w tamtych latach. Natomiast w strefie Vanlife można było podejrzeć jakimi pojazdami podróżują osoby, które często mieszkają w kamperze lub spędzają w nim większość roku. Jak sobie radzą, by na kilku metrach kwadratowych stworzyć dla siebie namiastkę domu i jednocześnie mieć wszystko co niezbędna podczas takich wypraw. Zresztą ich przygody mogliśmy śledzić na targowej scenie podczas codziennych bloków prezentacji.

Nowością na targach był „Dzień Biznesowy”, zamknięty dla publiczności, podczas którego ludzie z branży mogli na spokojnie nawiązać kontakty między sobą. Pojawili się na nim firmy związane z branżą caravaningową, turystyczną czy motoryzacyjną oraz przedstawiciele prasy i mediów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń poświęcona offroadowi oraz RTO. Wybór namiotów i innych akcesoriów przydatnych w tego typu turystyce był naprawdę ogromny. Tak naprawdę, wiele osób, które później kupują kampery zaczynają od tego rodzaju wyjazdów i wypraw. Potem z wiekiem szukają większych wygód 😉

Za udaną trzeba też uznać II edycję Ogólnopolskiego Zlotu Przystanek Targi. Do Poznania zjechało 300 ekip z całej Polski, które uczestniczyły w targach. Gdyby teren zlotu był większy, pewnie liczba zlotowiczów by się podwoiła, bo zainteresowanie tą imprezą było ogromne. Po ciężkich dniach, zarówno dla nich jak i wystawców organizatorzy przygotowali biesiady, na których można było się posilić i pobawić.

Na koniec szczególne podziękowania za organizację należą się dla Dyrektora Targów Caravans Salon Pana Miłosza Jankowiaka oraz dla Miachała Dublagi, który to wszystko organizował, ogarniał, opiekował się i służył pomocą zarówno wystawcom jak i zlotowiczom. To była ogromna impreza, a wszystko było dopięte „na ostatni guzik”.

Do zobaczenia już za rok, bo kolejna edycja Caravans Salon Poland odbędzie się w październiku 2024 roku. Dokładna data zostanie ogłoszona wkrótce.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply