Chata traperska Brottbäcksstuggan

Posted by Admin
No votes yet.
Please wait...

Chata traperska Brottbäcksstuggan na południe od miejscowości Mörkret, na terenie Parku Narodowego Fulufjället. Najpiękniejsza, najbardziej klimatyczna chata traperska, w jakiej mieliśmy okazję spać. Piękna tradycyjna konstrukcja drewniana o niskim sklepieniu, szerokich ławach dających możliwość noclegu ok. 16 osobom. W centralnej części pokaźne palenisko i ruszt, przy chacie drewutnia z zapasem drewna na opał, a także wychodek. Woda pitna dostępna prost z płynącego obok krystalicznie czystego strumyka.
Od chaty można rozpocząć zwiedzanie parku Fulufjället – szlak pieszy przechodzi w bezpośredniej okolicy, która wręcz zachwyca swoją malowniczością.
Dojazd samochodem utrudniony – do chaty prowadzi łagodna szutrowa droga, ale zanim do niej dotrzemy trzeba mocno żyłować pod górę asfaltem. Stromy podjazd zaczyna się za miejscowością Mörkret. Nasz VW Transporter T4 2.0 z 5 osobami, 2 psami i bagażami na dwa tygodnie piłował na dwójce.
Chata jest ogólnodostępna, samoobsługowa.
Obok znajduje się parking z możliwością zostawienia samochodu, nie pamiętam niestety czy możliwy jest postój camperów w charakterze miejsca do mieszkania (prawdopodobnie nie).
Ciekawostka: parking przy chacie używany jest także jako lądowisko dla helikopterów.
Fot. Maciej Walaszczyk

GPS:

  • 61.60672, 12.77036

Dodał:

Rafał Lesovik Palowski

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply