Chateau de Savigny-les-Beaune

Posted by

Współrzędne GPS:
47.06167, 4.81874
Kraj / województwo:
Francja
Opis atrakcji:

To właśnie w Burgundii, w samym sercu wybrzeża Côte de Beaune, prestiżowy zamek Château de Savigny-lès-Beaune dominuje nad wspaniałą posiadłością o powierzchni 12 hektarów, przez którą przepływa rzeka, która pierwotnie zasilała fosę tej starożytnej fortecy.

Zbudowany w 1340 roku dla księcia Eudesa, zamek został rozebrany w 1478 roku po najeździe na Burgundię Ludwika XI podczas jego walki z Marią Burgundzką. Odrestaurowany i upiększony na początku XVII wieku przez rodzinę Bouhier, zamek stał się w 1689 roku własnością rodziny de Migieu, a następnie, poprzez małżeństwo, generała hrabiego de La Loyère i jego spadkobierców, aż do momentu zakupu w 1972 roku przez rodzinę de Migieu.

Zamek ten jest prawdziwą skarbnicą dla wszystkich miłośników samolotów, samochodów wyścigowych i motocykli. Znajduje się tu najlepsza kolekcja prototypów Fiata Abarth, a także jedno z najważniejszych muzeów motocykli we Francji. Znajduje się także wystawa około 30 ciągników używanych do uprawy winorośli i około 20 pojazdów strażackich.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply