Château de Sully

Posted by

Współrzędne GPS:
47.01084, 4.47339
Kraj / województwo:
Francja
Opis atrakcji:

Château de Sully to klejnot francuskiego renesansu, Sully i jego wieże cicho odbijają się w wodzie otaczającej fosy. W tym pięknym rodzinnym zamku urodził się słynny marszałek de Mac Mahon, jeden z pierwszych prezydentów Republiki Francuskiej. Dziś zamieszkany przez jego potomków, księżną Magenty i jej dzieci, Sully tchnie francuską historią i radością życia. Po minięciu ciężkiej bramy zamku wkraczasz do ponadczasowego wszechświata. Okazały renesansowy dziedziniec główny – „najpiękniejszy dziedziniec zamkowy w królestwie Francji”, według Rogera de Bussy Rabutina – spotyka się z fasadami z XVIII i XIX wieku oraz średniowiecznymi wieżami. Dzięki meblom, obrazom, gobelinom i licznym pamiątkom z minionych wieków wnętrze jest ciepłe i przytulne.
Park, stworzony w XVII wieku i przeprojektowany przez architekta krajobrazu Achille Duchêne w XX wieku, jest oazą spokoju ze swoimi stuletnimi drzewami pomarańczowymi w skrzynkach, eksperymentalnym ogrodem warzywnym permakultury, lodownią i XII-wiecznym kaplica.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply