Czy caravaning jest dla Ciebie? Sprawdź to na targach Caravans Salon Poland!

Posted by

Podróżowanie na czterech kołach, we własnym stylu i tempie, to coraz popularniejsza metoda spędzania wakacji, realizacji wyprawowych marzeń czy sposobu na życie i pracę. Caravaning w szerszym ujęciu obejmuje wiele różnych metod, pomysłów i dróg podróżowania właśnie w takim stylu. Czy lepszy dla mnie będzie kamper czy przyczepa kempingowa? A może wystarczy mi namiot dachowy i camping-box z aneksem kuchennym? Caravaning to ogromny wybór rozwiązań i pomysłów na podróż we własnym stylu. Sprawdzisz to podczas największych targów caravaningowych w Polsce, Caravans Salon Poland w Poznaniu 26-29.10.2023.

Caravaning niejedno ma imię

Turystyka caravaningowa to już nie tylko dobrze nam znane podróżowanie kamperem lub z przyczepą kempingową na haku. Wraz z rozwojem zainteresowania tą tematyką znacznie poszerzyła się również oferta dedykowana tej branży. Nie trzeba od razu kupować lub wynajmować kampera czy przyczepy aby posmakować podróży w kempingowym stylu. Rynek oferuje rozwiązania takie jak: kapsuły mobilne, skrzynie kempingowe (camping-box), które pozwalają zaadaptować samochód osobowy na mini-kamper, namioty dachowe i przedsionki oraz mini przyczepy wyprawowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, dzięki czemu będzie mógł sprawdzić czy taki sposób podróżowania mu odpowiada.

Podczas targów Caravans Salon Poland szczególnie dobrze widać tę różnorodność. Zwiedzający może w jednym miejscu i czasie zapoznać się z ofertą czołowych marek produkujących kampery i przyczepy od tych najmniejszych aż po duże, luksusowe jednostki powyżej 3,5t, w różnych konfiguracjach. Znaczną część ekspozycji zajmują też coraz popularniejsze zwinne i funkcjonalne kampervany oraz szereg innych opisanych wyżej rozwiązań od namiotów i kapsuł, przez meble kempingowe, boxy i akcesoria oraz technologie potrzebne do samodzielnego zbudowania kampera.

Klasycznie lub na dziko albo w stylu off-road

Wybierając caravaning jako sposób spędzania czasu, możemy wybrać klasyczne odwiedzanie kempingów, które w całej Europie stale podnoszą swój standard. Basen, pralnia, miejsce z animacjami dla dzieci i restauracja to już standard w wielu miejscach w Chorwacji, Włoszech czy Hiszpanii, a również w Polsce przybywa takich miejsc. Informacje na ich temat, również zdobędziemy podczas targów w Poznaniu, gdzie kempingi czy firmy zajmujące się planowaniem podróży chętnie pokazują swoją ofertę.

Można też wybrać podróż „na dziko” czyli samowystarczalnie, własną drogą, w miejsca gdzie lepiej obcuje się z naturą. Caravaning pozwala w tym aspekcie na wiele. Kampery czy kampervany to często jednostki samowystarczalne a rozwiązania takie jak panele słoneczne, generatory mocy, wydajne łazienki turystyczne i dziesiątki innych, pozwalają nam w miarę komfortowo żyć przez kilka czy nawet kilkanaście dni poza cywilizacją. Caravaning to też podróże w klimacie off-road a wystawcy targów w Poznaniu coraz częściej prezentują również pomysły i rozwiązania na podróże 4×4.

Wynajmij na tydzień lub zmień swoje życie i zostań vanliferem

Podczas targów Caravans Salon w Poznaniu nie brakuje też ofert wypożyczalni kamperów i sprzętu kempingowego. To chyba najprostszy i najtańszy sposób na początek caravaningu. Inspiracje do podróży widać tu na każdym kroku ale ich kumulacja zdecydowanie ma swoje miejsce pod Sceną targów i w Strefie Vanlife. To miejsca, w których można spotkać niezwykłe osoby, podróżników i vanliferów, czyli osoby które żyją w zbudowanych własnoręcznie vanach/kamperach na pół lub na cały etat. Wiosna w Prowansji, lato w Polsce a zimą na kilka miesięcy do Maroko czy Turcji? Dla gości Strefy Vanlife to często standardowy rozkład roku. Warto ich spotkać, posłuchać ich opowieści, zapytać o doświadczenia i porady. W końcu nigdy dość zachęt do kolejnych podróży, nie ważne czy tych krótkich czy dłuższych.

Święto turystyki, nie tylko kamperowej, w Poznaniu!

Pełne inspiracji targi Caravans Salon Poland odbędą się już 26-29 października w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Imponująca ekspozycja rozłożona na 7 halach wystawienniczych, kilkaset pojazdów turystycznych, dziesiątki vanliferów i specjalna Strefa Retro oraz zlot caravaningowy Przystanek_targi to tylko część zaplanowanych atrakcji. Równocześnie w ramach tego samego biletu, zwiedzający mogą zobaczyć ekspozycję targów jachtów, łodzi i sportów wodnych Yacht Salon, targów turystyki i regionów Tour Salon oraz wziąć udział jako słuchacze w Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń.

Bilety na targi w niższych, przedsprzedażowych cenach są już dostępne online: LINK DO SPRZEDAŻY

Caravans Salon Poland odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 26 do 29 października. Program Sceny dostępny na stronie internetowej organizatora: TUTAJ Więcej o targach: TUTAJ

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply