Edmundova Souteska i Divoka Souteska

Posted by

Edmundova Souteska i Divoka Souteska – Czechy. Żółty szlak z Hrensko prowadzi wzdłuż rzeki Kamenica. Miejscami jest poprowadzony specjalnie wykonanymi pomostami są też miejsca gdzie wykonano tunele. To Edmundova Souteska (Wąwóz Edmunda). Dochodzimy do tamy spiętrzającej wodę. Woda wypełnia tutaj całą szerokość kanionu. Dalej trzeba się przeprawić łodzią. Flisak prowadzący łódź opowiada historie, wskazuje na skały które mają swoje nazwy. W pewnym miejscu znajduje się tutaj Czeska Niagara. Jako, że jeziorko sztuczne to i wodospad sztuczny. Woda się sączy po skałach a gdy flisak pociągnie za sznurek uwolniona woda tworzy wodospad. Po wyjściu z łodzi ponownie wchodzimy na szlak prowadzący brzegiem rzeki, pomostami i tunelami. Wchodzimy do Divoka Souteska (Dziki Wąwóz). Tutaj również dochodzimy do miejsca gdzie trzeba skorzystać z przeprawy łodzią. Podobnie jak podczas poprzedniej przeprawy możemy posłuchać historyjek opowiadanych przez flisaka prowadzącego łódź. Wąwozy możemy przejść/przepłynąć w dowolnym kierunku.

GPS:

  • 50.86994, 14.27784

Dodał:

Adam Jeziorski

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

[helion_ksiazka ksiegarnia=”bezdroza” ident=”bepcz2″ okladka=”120×156″ width=”250″ float=”left” opis=”0″ substring=”50″] [helion_ksiazka ksiegarnia=”bezdroza” ident=”bzcze1″ okladka=”120×156″ width=”250″ float=”left” opis=”0″ substring=”50″] [helion_ksiazka ksiegarnia=”bezdroza” ident=”o_001q” okladka=”120×156″ width=”250″ float=”left” opis=”0″ substring=”50″]

Więcej przewodników i map

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply