Hamburg

Posted by

Hamburg / Niemcy. Chciałem się podzielić bardzo fajną miejscówką w Hamburgu. W zasadzie jest to parking przy niewielkiej plaży na przedmieściach Hamburga (dzielnica Rissen) znajdującej się nad Łabą (po niemiecku Elbe). Dojazd jest prosty, choć ostatni odcinek dość mocno z górki. Cały czas asfalt, jedynie sam parking szutrowy i nieco dziurawy. Miejsce jest o tyle ciekawe, że oficjalnie można tam palić grila (są znaki na to pozwalające i jest miejsce do wyrzucania popiołu), są nieliczne ławki, pomost, wolno się kąpać (choć radzę uważać na pływy) i jest mnóstwo miejsca do spacerowania czy jazdy na rowerze. Teoretycznie parking nie jest miejsce biwakowym, ale przeżyłem tam odwiedziny policji, straży wybrzeża i DLRG (niemieckiego odpowiednika WOPR) i o ile nie zajmie się miejsca parkingowego zarezerwowanego dla służb wodnych to nigdy się nie czepiali nocujących w Camperach turystów. Jest to główny szlak żeglugowy do portu w Hamburgu i jako odskocznię od naturalnych leśnych biwaków można mieć szczęście popodziwiać kolosalne kontenerowce.Do centrum Hamburga jest stamtąd może 15 min samochodem. Po przeciwnej niż plaża stronie parkingu leży mała kawiarenka z drobnymi daniami barowymi i napojami w przystępnych jak na Niemcy cenach. W odległości kilkuset metrów jest oficjalny kemping, gdzie można zjeść, wypić, posłuchać klimatycznej muzyki. Jest tam też plac zabaw, prysznice itd.
Adres kawiarenki na parkingu: Rissener Ufer 27, 22559 Hamburg, Niemcy.

GPS: 53.56484, 9.75524

Dodał: Krzysztof Myalski

Zobacz na pełnej mapie Hamburg

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply