Kamieniołom w Piotrawinie

Posted by

Dojazd: jadąc od Piotrawina (od trasy 747) w stronę Kaliszan, mijamy znak „Gmina Józefów” i skręcamy w prawo w gruntowy wjazd.

Wjazd: każdym autem, ale uwaga, spore doły. Wjazdu z przyczepką nie proponuję (niewielki parking).

Piękny widok ze szczytu kamieniołomu (40 m wysokości) już po zaparkowaniu auta. Dobre miejsce do oglądania zachodów słońca. Idąc szczytem w prawą stronę znajdziemy „dzikie” miejsca na ognisko. Idąc w lewo można zejść na dół do Wisły.

Brak udogodnień, nawet takich jak śmietnik czy ławeczka. Jest tablica informacyjna z opisem miejsca.

Dla szukających miejsca biwakowego: możliwy dojazd na dół kamieniołomu. Należy wrócić na szosę, kontynuować jazdę w kierunku Kaliszan i skręcić w prawo w najbliższą drogę gruntową (ok. 2 km). Raczej autem wysoko zawieszonym.

Dla lubiących historię: w miejscowości Piotrawin do odwiedzenia najstarsza parafia na Lubelszczyźnie.

GPS

  • 51.09424, 21.80368

Nawiguj – https://goo.gl/maps/ThHhuk85yER2

dodał:   Michał Głos

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy – https://grupabiwakowa.pl/opis-grupy-biwakowej/ i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply