Lipowo. Śladami powieści Katarzyny Puzyńskiej – Gospodarstwo Sędziego Jaworskiego

Posted by

Współrzędne GPS:
53.33309849293127, 19.500109237511467
Kraj / województwo:
Polska / Kujawsko-pomorskie
Opis atrakcji:

Na terenie Gminy Zbiczno odgrywa się akcja sagi o “Lipowie”. Jest to seria powieści kryminalnych z wątkiem psychologicznym i obyczajowym autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Książkowe “Lipowo” tak naprawdę jest Pokrzydowem, a akcja dzieje się również w okolicznych miejscowościach. Pierwsza książka pn. “Motylek” została wydana w roku 2014 r. Od tamtego czasu kolejne publikacje skradły serca czytelników, a w lipcu 2021 r. premierę będzie miał 13 tom z serii, zatytułowany “Martwiec”.

Na początku 2021 r. Gmina Zbiczno wraz z organizatorami corocznych zlotów fanów powieści, przystąpiła do realizacji projektu, mającego na celu stworzenie ścieżki informacyjnej “Lipowo. Śladami powieści”, która składa się w sumie z 20 tablic, ustawionych w miejscach opisywanych w książkach. Ich opracowanie graficzne na zlecenie Urzędu wykonał pan Marcin Moneta.

Źródło: Gmina Zbiczno

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply