Ludwigsbrunnen Karlsruhe

Posted by

Współrzędne GPS:
49.008571084266805, 8.4038437203726
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Ludwigsbrunnen to fontanna w centrum miasta , która stoi na rynku pomiędzy ratuszem a protestanckim kościołem miejskim i zapewnia wodę pitną. Na fontannie stoi pomnik wielkiego księcia Ludwika I Badenii.

Oryginalna fontanna została zaprojektowana przez Friedricha Weinbrennera w 1822 r. i oddana do użytku w 1824 r. z okazji otwarcia miejskiego wodociągu o długości 4,5 km, którym pompowano wodę pitną z Durlach do Karlsruhe. Pomnik autorstwa Aloysa Raufera został wzniesiony w 1833 roku na fontannie naprzeciwko zamku Karlsruhe .

Fontanna została poważnie zniszczona podczas nalotu w 1944 r., pomnik w czasie wojny przykryto drewnianą obudową i przetrwał bez szwanku, ale później uległ zniszczeniu.

Fontanna została odnowiona przez Fritza Mosera od maja 1952 do 23 listopada 1955 . Pomnik jest kopią, która została wyrzeźbiona w pracowni kamieniarskiej Schocha z wykorzystaniem odzyskanych fragmentów pierwotnego posągu.

W 1983 roku zwietrzałe płaskorzeźby zastąpiono odlewami z żywicy epoksydowej.

Fontanna została zdemontowana w połowie października 2013 roku w związku z pracami budowlanymi na przystanku metra. Po usunięciu studni odkryto kolejną studnię. Po jego rozbiórce odkryto dalsze pozostałości muru, które prawdopodobnie pochodziły z jeszcze starszej, trzeciej studni.

dodał; Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply