Międzyzdroje

Posted by

Międzyzdroje to jeden z najbardziej popularnych, naszych nadmorskich kurortów. Położone są na wyspie Wolin w województwie zachodniopomorskim. Niewątpliwie wizytówką miasteczka jest Promenada Gwiazd i letnia impreza organizowana corocznie w lipcu – Europejski Festiwal Gwiazd. Imponujące, a zarazem ulubione miejsce spacerów turystów jest tutejsze molo o długości 395 m, które zarazem pełni funkcję przystani morskiej, z której możemy popłynąć do Świnoujścia i niemieckich portów na wyspie Uznam.

W mieście ma też siedzibę dyrekcja Wolińskiego Parku Narodowego, a niedaleko stąd znajduje się Zagroda Pokazowa Żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze z żywymi bielikami w wolierach. Z atrakcji miasta można zaliczyć jeszcze kościół św. Piotra Apostoła i kaplica Stella Matutina, a w okolicy punkty widokowe Kawcza i Gosań. Miasto za sprawą pięknych i dużych plaż latem tętni życiem. Oferuje wiele możliwości noclegu, możemy też przebierać w restauracjach i kawiarniach, a latem posilimy się też w sezonowych barach. Gdy ktoś nie lubi całego tego zgiełku, warto tu się wybrać zimą, kiedy miejscowość pustoszeje i robi się tu całkiem spokojnie.

GPS: 53.93146, 14.44622

Zobacz na pełnej mapie Międzyzdroje

Dodał: Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply