Musée Unterlinden Colmar

Posted by

Współrzędne GPS:
48.079462502384125, 7.355633415122675
Kraj / województwo:
Francja
Opis atrakcji:

" Prestiżowa oprawa słynnego ołtarza z Issenheim! W tym wspaniałym klasztorze, który stał się muzeum, prezentowane jest niemal całe spektrum dzieł sztuki. "

Oryginalna lokalizacja Muzeum Unterlinden, mieszcząca się w XIII-wiecznym klasztorze, jest obecnie połączona z budynkiem dawnej łaźni miejskiej, otwartej w 1906 r. Architekci Herzog & de Meuron połączyli oba budynki i dodali współczesną dobudowę. Pod Placem Unterlinden i kanałem przebiega podziemna galeria składająca się z trzech sal wystawowych. Prowadzi do nowego budynku, Ackerhof, którego nazwa pochodzi od dawnego budynku gospodarczego klasztoru. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej Musée Unterlinden ma miejsce na prezentację swoich encyklopedycznych zbiorów. Odwiedzający mogą również cieszyć się przestrzeniami, w tym ogrodem klasztornym, sadem muzealnym, kawiarnią, sklepem.

dodał; Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply