Nazaré

Posted by

Praia da Nazaré, Nazaré, Portugalia

Nazaré to jedno z miejsc, które z pewnością warto odwiedzić będąc w Portugalii. Położone na tzw. Silver Coast, niespełna dwie godziny drogi od Lizbony. Jest to nadmorskie, malownicze miasteczko, które słynie z wielkich fal i odbywających się tam zawodów surferskich.

Ja akurat trafiłam na niezbyt wzburzone morze, a byłam tam pod koniec stycznia. Miasto odwiedziłam w ramach jednodniowej wycieczki, łącząc zwiedzanie zabytków z wypoczynkiem na plaży i w ciągu tak krótkiego czasu, zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

Urocze uliczki, kolorowe kamienice, a w okół przemili, uśmiechnięci ludzie. Promenada przy plaży pełna jest restauracji i sklepików z pamiątkami, ale wystarczy zagłębić się w jedną z wąskich uliczek aby w pełni poczuć portugalski klimat miasta.

Wybrzeże Nazaré przecina klif Sitio. Warto wejść na prowadzącą do niego drogę ze względu na fantastyczny widok na dwie plaże – główną – oficjalną, z dostępem do wszystkich udogodnień i dziką – pozbawioną zabudowań plażę północną. Krajobraz z góry jest przepiękny.

Nazaré stanowi świetny punkt wypadowy ze stolicy Portugalii, bardzo łatwo dostać się tam autobusem.

GPS: 39.59719, -9.07352

Dodała: Anna Zachara

Zobacz na pełnej mapie Nazaré

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply