Od dziś możemy wjechać bez obostrzeń do Rumunii

Posted by

Wiele osób zastanawia się gdzie wyjechać kamperem czy to na święta, czy to sylwestra lub w zbliżające się ferie zimowe. Dobra wiadomość napłynęła z Rumunii. Od dzisiaj Polska jest uznawana przez władze Rumunii za kraj bezpieczny epidemicznie. Oznacza to, że możemy swobodnie wjechać do Rumunii bez obowiązku odbycia kwarantanny. Rumunia w naszym kraju nie jest zbyt popularna jako cel wyjazdów zimowych. Jednak jest tu naprawdę świetna infrastruktura narciarska i jest w czym przebierać, gdyż na terenie Rumunii znajduje się największa część Karpat. Więc kiedy naokoło nas jest wszystko pozamykane, Rumunia może okazać się dobrym pomysłem na zimowy wypoczynek.

Nadal jednak w Rumunii obowiązuje stan alarmowy, z którym wiążą się dodatkowe obostrzenia:

– obowiązek noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos w zamkniętych przestrzeniach (sklepy, urzędy, środki komunikacji etc.) oraz na zewnątrz dla wszytkach osób powyżej 5 roku życia,
– w godzinach od 23.00 do 5.00 mieszkańcy nie mogą opuszczać miejsc zamieszkania,
– sklepy i punkty usługowe będą czynne w g. 05.00-21.00 z wyjątkiem punktów prowadzących działalność z dostawą lub na wynos, a także stacji benzynowych oraz aptek,
– zakazuje się organizowania spotkań z okazji świąt, rocznic, zarówno w przestrzeniach zamkniętych jak i na wolnym powietrzu, ograniczono również ilość osób, spoza jednego gospodarstwa domowego, grupujących się w przestrzeni publicznej.

W Rumunii działają też hotele i restauracje, ale w reżimie sanitarnym. Są ograniczenia czasowe i obiekty gastronomiczne otwarte są tylko w godzinach 6-23, oraz ograniczenia ilości gości na daną przestrzeń lub stolik.

Aktualne informacje o covid i obostrzeniach w Rumunii znajdziecie na stronie https://stirioficiale.ro/informatii

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply