Ourense

Posted by

Historia miasta sięga czasów rzymskich, kiedy to nazywało się Aquae Origins. Życie kręciło się tutaj wokół bogatych złóż złota znajdujących się w rzece Minho, oraz gorących źródeł zwanych Burgas.
Po upadku cesarstwa miasto było w rękach Maurów a po rekonkwiście weszło w skład Galicji. Zostało złupione przez wikingów. Rozwój nastąpił po XII wieku. Starówka jest ogromna, mamy wiele krętych uliczek, zabytki sakralne, mosty (w tym jeden rzymski) oraz XII wieczny klasztor.
Główną atrakcją pozostają jednak źródła termalne. Podobno znajduje się tu najwięcej źródeł geotermalnych w całej Europie. Temperatura wody sięga nawet 60 stopni. Z wielu miejsc możemy korzystać całkowicie za darmo (42.334713, -7.864721 – baseny termalne w centrum miasta. UWAGA one też mają sjestę),  lub za niewielką opłatą. W mieście spotkamy tez fontanny z wodą termalną. Ma ona wiele składników mineralnych i jest chętnie pita w celach zdrowotnych.
Nad rzeką mamy kilka miejsc ze źródłami np. 42.346897, -7.878213

GPS: 42.3364, -7.86333

Dodała: Aleksandra Ola

Zobacz na pełnej mapie Ourense

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply