Parafia Ewangelicka w Pokoju

Posted by

Współrzędne GPS:
50.9045788022334, 17.8383207833615
Nazwa miejsca:
Kraj:
Polska
Województwo / Region:
Opolskie
Opis:
Jeśli szukasz nieodkrytych zakątków Polski pełnych historii i ciekawych miejsc, ścieżek rowerowych i przyrody, Pokój, położony w sercu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, jest takim właśnie miejscem. W samym jego centrum znajduje się piękny Ewangelicki Kościół księżnej Zofii w stylu barokowym, z najstarszym ołtarzem ambonowym na Śląsku. Kościołem opiekują się ks. Eneasz Kowalski i ks. Katarzyna Kowalska, którzy prywatnie są miłośnikami starych samochodów, podróży i karawaningu. Zwiedzają podróżując kamperem. Prowadzą na instagramie profil Dookoła śFiata. Udostępniają na terenie swojej parafii miejsce na nocleg dla kamperów, namiotów i przyczep. Jest to teren ogrodzony, ze zjazdem lekko w dół, za budynkiem dawnego kina, tuż przy kościele. Plac jest częściowo pokryty trawą, częściowo utwardzony. Na terenie samego miejsca postoju nie ma możliwości skorzystania z wody ani toalety, prąd po ustaleniu, ale pastorostwo, którzy mieszkają po drugiej stronie ulicy, w budynku plebanii, za niewielką opłatą umożliwiają uzupełnienie wody i wyczyszczenie kasety. Chętnie opowiedzą także historię Pokoju, pokażą kościół i zaproszą na kawę. Zapraszamy!
Rodzaj nawierzchni miejsca:
Trawiaste
Ilość miejsca:
10
Koszt postoju:
Wolne datki
Inne zalety miejsca:
Najlepszy punkt wypadowy na zwiedzanie. Bliskość centrum, cisza, piękna okolica, teren w zasięgu monitoringu szkoły, możliwość podłączenia do prądu na miejscu postoju po ustaleniu
Zakazy i niedogodności:
Jakość zasięgu GSM:
dobry
Dodał:
Dookoła śFiata
Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply