Pirnaer Marktschiff

Posted by

Współrzędne GPS:
50.96259009518709, 13.942449383256006
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Inspiracją dla rzeźby fontannowej Jana Witte-Kropiusa były teksty zawarte w książce dr. Richard Flachs opublikował ją w 1918 roku pod tytułem „Legendy i historie Pirny”. Pochodzą one z różnych starszych publikacji i odnoszą się do wydarzeń i ludzi z różnych czasów, a wszystkie one mają szczególny związek z historią miasta.

Jako punkt wyjścia artysta wykorzystuje obraz statku targowego wypływającego z Pirny w podróż do Drezna, opisanego we wspomnianej książeczce. Zapełnia go postaciami z tego wiersza i innych tekstów książki, dzięki czemu fantazja miesza się z odniesieniami do rzeczywistości i tworzy barwny panoptykon historii.

Barwny zespół figurek uzupełniają dwie legendarne postacie: „Trębacz z Pirny” i „Handlarz zarazy pod Pirną” – ten ostatni próbuje na gapę dostać się na statek z trzema katastrofalnymi workami. Pełne czułości, anegdotyczne szczegóły, takie jak mysz na desce, która pozwala przewoźnikowi wciągnąć ją na pokład, oraz kot, który już się ukrywa i nie może się doczekać swojej łatwej ofiary, uzupełniają grupę.

dodał; Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply