Pole kempingowe Szumi woda, szumi las

Posted by

Zaborówiec Harcerska Baza Obozowa ZHP – pole kempingowe Szumi woda, szumi las.

Letni sezon zbliża się wielkimi krokami, a Ty dalej nie masz pomysłu, gdzie zorganizować wakacyjny wypoczynek? Zapraszamy do Zaborówca!

Główną atrakcją naszej bazy jest jej położenie. Znajduje się ona w otoczeniu urokliwego lasu nad jeziorem Brzeźno, między miejscowością Miastko, a osadą leśną Papiernia. Posiadamy własną plażę z dostępem do jeziora oraz basen letni, do dyspozycji jest również miejsce ogniskowe, boisko do piłki plażowej. Na bazie znajdują się toalety, prysznice, zadaszona wiata, pralka. Istnieje możliwość wynajęcia kajaków oraz slipowanie łodzi bez silnika spalinowego. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu na łonie natury zapraszamy na wędkowanie, grzybobranie oraz jagodobranie.

W okolicy znajdują się liczne atrakcje turystyczne:

Z bazy można wyruszyć w trasę kajakiem po Szlaku Konwaliowym prowadzącym przez 19 jezior Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Płynąc możemy podziwiać uroki lasów, łąk i pól oraz cieszyć się widokiem unikalnego gatunku konwalii majowej o czerwonawych kwiatach, niespotykanej nigdzie indziej w Polsce.

5 ścieżek dydaktycznych- nasza baza jest świetnym miejscem wypadowym na wszelkie spacery i wycieczki piesze po Przemęckim Parku Krajobrazowym.

3 wieże widokowe znajdujące się w bardzo bliskim sąsiedztwie: w Dominicach, Olejnicy oraz Siekowie z widokiem na sieć przemęckich jezior oraz okoliczne krajobrazy.

9 km od bazy- Rezerwat Torfowisko nad jeziorem Świętym. Miejsce z unikatową, rzadką roślinnością Przemęckiego Parku Krajobrazowego, objętą ochroną ścisłą i czynną.

8 km od bazy- Galeria Ptaków Górsko. Ponad 300 eksponatów będących realnym odzwierciedleniem ptaków zamieszkujących tereny Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zaznania cudów natury Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Przybliżone ceny:

osoba dorosła 10 zł
dzieci 3-18 lat 5 zł
namiot 1-2,3-4,5-8 os 10/15/20 zł
ustawienie samochodu lub małego busa 15 zł
camper do 9m 20 zł
przyczepa do 6 m 15 zł
przyczepa powyżej 6 m 20 zł
auto przy przyczepie 1 wjazd i wyjazd 10 zł
prąd 10 zł
pranie 5 zł
Jednorazowy serwis bez noclegu (woda czysta, zlew szarej, zrzut kasety) 10 zł
kajak 1h 5 zł
kajak cały dzień 30 zł
prysznic bez noclegu 5 zł

Z kartą Grupy Biwakowej 10 % RABATU na pobyt

 

Do dyspozycji w cenie podczas pobytu jest:

Serwis kampera, kajak-4h, toaleta, prysznic, miejsce ogniskowe, wiata zadaszona, slipowania łodzi bez silnika spalinowego

Ponadto:

Wędkowanie, grzybobranie, zasięg LTE

Kontakt:

tel: +48 690700775
zaborowiec@zhp.net.pl
http://zaborowiec.dolnoslaska.zhp.pl/
https://www.facebook.com/zaborowiec.baza
GPS: 51.920724, 16.285523

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

Leave a Reply