Półwysep na jeziorze Zdbiczno

Posted by

Współrzędne GPS:
53.3607866202918, 16.5030706534131
Nazwa miejsca:
Kraj:
Polska
Województwo / Region:
Zachodniopomorskie
Opis:
Miejsce wręcz genialne! W 5 stopniowej skali - mocne 7 🙂 na całym półwyspie jest kilka stanowisk, takich jak na zdjęciu, rozłożonych na cały półwysep. W moim odczuciu - piękniej się nie da!
Rodzaj nawierzchni miejsca:
Trawiaste
Ilość miejsca:
Powyżej 10
Koszt postoju:
Inne zalety miejsca:
Brak ludzi, cisza
Zakazy i niedogodności:
Jakość zasięgu GSM:
dobry
Dodał:
Gosienka
Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. To miejsce to oficjalne płatne Pole Biwakowe Półwysep prowadzone przez Nadleśnictwo Wałcz. Najlepiej przed wjazdem zadzwonić na podany na tablicy przy drodze dojazdowej numer do leśniczego (stan na 09.2021: tel. 694409703) i ustalić dostępność konkretnego stanowiska postojowego i zasady odpłatności. Na drodze dojazdowej znajduje się znak zakazu ruchu oraz jest informacja o monitoringu (fotopułapka). Po uzyskaniu zgody leśniczego wjeżdżamy pod ten zakaz. W moim przypadku nie było żadnego problemu z dodzwonieniem się nawet w niedzielne popołudnie. Odpłatność w 2021r. to 12zł osoba dorosła, 12zł za samochód (również kamper), 12zł przyczepa, 12zł namiot, 5zł dzieci uczące się, gratis dzieci do 7 lat, do tego +8% VAT. Na miejscu czysto, cicho, spokojnie chyba że akurat trwają manewry lotnicze na pobliskim poligonie – wówczas od 8-9 rano niesamowity huk od myśliwców wojskowych. Dojazd do końcowych stanowisk nr 8 i 9 może być niemożliwy dla większych kamperów z uwagi na kilka metrów piaszczystej drogi na samym końcu a zawrócić nie bardzo jest jak. Najlepiej w rozmowie telefonicznej dopytać o aktualny stan drogi. Pole regularnie sprzątane, koszone i doglądane przez Leśniczego – nam podrzucił mapki Nadleśnictwa i była okazja do miłej rozmowy. Na miejscu bezproblemowa możliwość rozpalenia ogniska i nazbierania chrustu. Można dzwonić wcześniej i rezerwować miejsce.

Leave a Reply