Rapido, Hobby i Niewiadów. Stoiska dużych producentów znów na Caravans Salon Poland

Posted by

Strefy tworzone bezpośrednio przez producentów/fabryki kamperów i przyczep to wciąż rzadkość na targach w Polsce, Czechach i innych państwach, które rozwijają dopiero swój rynek caravaningowy. Tym bardziej należy docenić, że już po raz trzeci z rzędu stoiska producenckie znajdą się na planie Caravans Salon w Poznaniu. Strefy te są najczęściej obsługiwane wspólnie przez dealerów z naszego kraju, ale to producent dba o ich koncepcję i sprowadzenie nowości i premier. W tym roku na targach w Poznaniu zobaczymy ponownie marki Rapido i Hobby oraz polską fabrykę przyczep Niewiadów.

Producenci coraz częściej spoglądają na imprezy w Polsce

Duże stoiska producenckie są prezentowane głównie na największych targach na świecie, takich jak te w Stuttgarcie czy niedawno zakończone w Düsseldorfie. Ale również do Polski wraz z rozwojem naszego rynku caravaningowego, zaczynają docierać koncepcje przedstawiania dużych stref pokazowych konkretnych marek. Na Caravans Salon Poland w Poznaniu od 26 do 29 października zobaczymy rekordową, jak na nasze warunki, liczbę takich stref. Będą oczywiście wszyscy kluczowi polscy producenci kamperów, tacy jak: Globe Traveller, Wavecamper, Vannado, Hype czy Balcamp ale nie zabraknie też i światowych brandów.

Rapido

Już po raz trzeci na targach w Poznaniu zobaczymy dużą strefę francuskiej marki Rapido, która zaprezentuje samochody swojego głównego brandu, jak również pojazdy Dreamer czy Itineo. Można spodziewać się dużego przekroju modeli i klas, więc każdy znajdzie tu coś odpowiadającego swoim wymaganiom.

Hobby

Fani przyczep kempingowych, ale nie tylko, znajdą swój raj w strefie marki Hobby, która już po raz drugi będzie prezentować swoje nowości i bestsellery na targach w Poznaniu. Tu również należy spodziewać się dużej ekspozycji, na której królować będą przyczepy. Z drugiej strony Hobby ma też do zaoferowania kampery i kampervany, których również nie powinno zabraknąć na ich stoisku.

Niewiadów na 50-lecie

Po raz drugi targi w Poznaniu będą gościć też strefę fabryki przyczep Niewiadów. Kultowy polski producent obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia. Specjalnie na tę okazję powstały limitowane edycje przyczep, ale na stoisku na pewno będzie można zobaczyć szeroki przekrój oferty Niewiadowa.

Największe polskie targi caravaningowe – tu każdy zakocha się w caravaningu

Oczywiście producenci i ich stoiska to tylko wisienka na torcie, czy też wierzchołek pokaźnej góry lodowej tego co oferuje poznańska impreza. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 7 pawilonów wystawienniczych o łącznej powierzchni ponad 6 boisk piłkarskich. Na ekspozycji oprócz kilkuset pojazdów kempingowych, zobaczymy szeroki wybór wszelkiego typu sprzętu, akcesoriów i technologii związanej z caravaningiem i biwakowaniem.

Na targach nie tylko kupimy nowego kampera, ale również doposażymy obecnego, zmienimy samochód osobowy w kempingowy, znajdziemy nowy namiot dachowy, przedsionek czy rozwiązania do offroadu ale również dowiemy się jak samemu zbudować kampervana.

Ważnym elementem targów będą też Strefy Specjalne: Vanlife, gdzie spotkamy ponad 20 ekip vanliferów i ich niesamowite pojazdy oraz Strefa Retro, gdzie poznamy pasjonatów motoryzacji w kampingowym stylu sprzed lat, których na co dzień zrzesza grupa CamperMajstry.

Najpopularniejszych vanliferów i youtuberów caravaningowych spotkamy też na Scenie Głównej targów, gdzie zaplanowano liczne spotkania, prelekcje i debaty eksperckie.

Jeden bilet – kilka imprez. Weekend z turystyką w Poznaniu

Na koniec warto przypomnieć, że kupno biletu czy 3-dniowego karnetu na targi upoważnia również do zwiedzania i udziału w innych imprezach, które odbywają się razem w jednym bloku na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 26 do 29 października.

Oprócz największych targów caravaningowych zwiedzający zobaczą też: Tour Salon – targi turystyki i regionów, Yacht Salon – targi łodzi i sportów wodnych oraz Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, gdzie na Scenie wystąpi ponad 20 prelegentów/podróżników. Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin z dziećmi, które będą przygotowane na festiwalu turystyki rodzinnej – Tup Tup.

Więcej informacji o targach: TUTAJ

Bilety są dostępne w przedsprzedaży online na platformie www.ToBilet.pl a do 27 września ich cena jest znacząco niższa niż cena w kasach w trakcie wydarzenia. Link do biletów: TUTAJ

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply