Rejestracja i logowanie na stronie Grupy Biwakowej

Posted by

Część osób ma problemy z zarejestrowaniem się na stronie Grupy Biwakowej, więc by ułatwić ten proces pokarzemy jak zrobić to prawidłowo, krok po kroku. Rejestrację powinniście najlepiej przeprowadzić na komputerze, gdyż podczas rejestracji za pomocą telefonu zgłaszane są nieraz problemy

Jeżeli próba rejestracji wam się nie powiodła, proszę przysłać swój e-mail na który próbowaliśmy się zarejestrować. By kolejna próba się powiodła, musimy go ręcznie usunąć z bazy danych. Inaczej będziecie dostawali wiadomość do resetowania hasła. biuro@grupabiwakowa.pl

Część z Was myśli, że rejestracja na stronie da Wam możliwość samodzielnie dodawać miejsca biwakowe i atrakcje. Tak nie jest, wszystkie miejsca zarówno na stronę i jak i na mapę przenoszą administratorzy. Zarejestrowany użytkownik zyskuje możliwość komentowania miejsc, a co za tym idzie ich aktualizacji w komentarzu, jeżeli np był i stwierdził jakieś zmiany. Do komentarza istnieje możliwość dodania zdjęcia, by np pokazać aktualny widok miejsca, lub coś co nie okazał autor wpisu. W komentarzu można też podziękować autorowi miejsca, jeżeli miejscówka wam się przydała i skorzystaliście. Na pewno takiej osobie będzie miło, że ktoś docenił jego prace i wkład w Grupę. Zarejestrowany użytkownik może również w swoim profilu dodać i ustawić zdjęcie profilowe.

REJESTRACJA

Rozwijamy w pasku menu na stronie zakładkę „zaloguj” i wybieramy zakładkę rejestracja.

W oknie, które nam się ukaże wpisujemy sobie dowolną nazwę użytkownika, pod jaką chcemy być identyfikowani. Ze względu, że strona jest ściśle powiązana z grupą na FB, dobrze by było podać nazwę użytkownika tożsamą z tą na facebooku. W drugie pole wpisujemy swój adres e-mail. i klikamy zarejestruj się.

Jeżeli nasza nazwa nie jest już używana, a z podanego meila się wcześniej nie rejestrowaliśmy, to ukaże nam się ekran z informacją, że rejestracja została ukończona i że mamy sprawdzić meila.

Na naszą skrzynkę powinniśmy dostać informację widoczną poniżej. Po jej odebraniu klikamy na link zaznaczony czerwoną strzałką. Niektóre programy pocztowe mogą różnie reagować na znaczniki < > więc gdy link nie chce zadziałać kopiujemy adres z pomiędzy znaczników < > i wklejamy bezpośrednio w pasku przeglądarki.

Zostaniemy teraz przekierowani na ekran, gdzie ustawiamy sobie hasło do profilu. Mamy tam też miernik siły hasła i informacje co powinno zawierać. Jeżeli hasło wpiszemy za mało silne, musimy jeszcze zatwierdzić czy na pewno chcemy mieć tak słabe hasło i klikamy przycisk zapisz nowe hasło. Oczywiście wcześniej je zapamiętujemy, lub sobie gdzieś notujemy łącznie z nazwą użytkownika.

Po tej operacji pojawi nam się ekran z informacją, że hasło zostało zapisane i z linkiem umożliwiającym logowanie.

LOGOWANIE

Jeżeli jesteśmy już zarejestrowanym użytkownikiem strony Grupy Biwakowej i chcemy się zalogować, to w pasku menu wybieramy zakładkę loguj i klikamy na pole logowanie.

Jeżeli nie mieliśmy wcześniej żadnego konta na wordpressie, to wybieramy – zaloguj się za pomocą nazwy użytkownika i hasła.

I w kolejnym polu wpisujemy sobie podaną przy rejestracji nazwę użytkownika, oraz hasło, które sobie ustawiliśmy.

Gdy jesteśmy zalogowani na stronie to w prawym górnym rogu ekranu mamy zakładkę w której możemy wejść w swój profil, edytować go i ustawić sobie zdjęcie profilowe, oraz przycisk do wylogowania się ze strony.

Mam nadzieję, że te informacje ułatwią Wam rejestracje na stronie i już nie będzie z tym problemu.

Dodał:

Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply