Rovinj

Posted by

Rovinj, to niewątpliwie najbardziej urocze miasto na Istrii i jedno z najładniejszych w całej Chorwacji, ale jest też chyba najbardziej zatłoczone i drogie. Urocze kamieniczki wchodzą tu prawie do Adriatyku, a z okien można łowić ryby. Uliczkami Rovinj można spacerować całymi dniami i odkrywać co chwile nowe zaułki. Nie wiem ile czasu trzeba było by tu spędzić, by odwiedzić każdą restaurację i kawiarenkę, jest ich tu niezliczona ilość. Historia miasta sięgająca VII wieku p.n.e musiała siłą rzeczy zostawić po sobie wiele zabytków, oprócz pięknych kamienic pamiętających panowanie w tym miejscu rzymian, koniecznie trzeba zobaczyć: Kościół św. Eufemii (XVIII w.) z 61 metrową dzwonnicą wzorowaną na dzwonnicy św. Marka w Wenecji, Ratusz, Łuk Balbi w stylu barokowym z 1680, Kaplica Świętej Trójcy, Klasztor Franciszkanów, Kościół św. Krzyża oraz Kościół św. Tomasza. Miasto za czasów Wenecjan zostało otoczone murami miejskimi, które można podziwiać do dziś, znajdziemy w nich trzy bramy: Brama Portica, Brama Świętego Krzyża, Brama św. Benedykta. Warto pospacerować też po tutejszym porcie ozdobionym w sezonie pięknymi jachtami. Oczywiście możemy tu skorzystać z wielu propozycji wycieczek morskich. Zwiedzanie miasta ułatwiają duże parkingi zlokalizowane blisko starego miasta, ale te bliżej mają ograniczenie wysokości, kamperbus wchodzi ale ale wyższe muszą skorzystać z parkingu dla kamperów, który jest odpowiednio drogi.

GPS:

  • 45.08327, 13.63162

Dodał:

Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply