Ruine Königsburg

Posted by

Współrzędne GPS:
51.73837449504512, 10.767072734294056
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Königsburg to ruiny średniowiecznego zamku na południowy wschód od Königshütte, wioski w gminie Oberharz am Brocken, w powiecie Harz w niemieckim landzie Saksonia-Anhalt. Pierwsza wzmianka o tym miejscu w źródłach pojawia się w 1312 roku jako castrum Königshof , kiedy to biskup Albrecht von Halberstadt kupił zamek od Knappena Heinricha von Botvelde. W 1324 roku pojawia się kolejna wzmianka o nim jako castrum Köningshof acqisivit, potem wszystko ucichło, aż w 1709 roku po raz pierwszy opisano je jako Königsburg. Już wtedy zamek popadał w ruinę.

Kiedy Paul Höfer przeprowadził szeroko zakrojone prace wykopaliskowe w latach od 1898 do 1901, założył, że odkrył od dawna poszukiwany pałac w Bodfeld i opublikował na jego temat kilka publikacji. W 1931 roku Carl Schuchhardt, dzięki postępowi badań gleby, zasugerował, że jest to błędne założenie, co nieco później potwierdził Paul Grimm, który ustalił, że znaleziska, zwłaszcza ceramika, nie były starsze niż XIII wiek. Chociaż wyniki tych badań z lat trzydziestych XX wieku cieszą się niezmiennie uznaniem społeczności naukowej, Königshütte do dziś reklamuje, że Königsburg to pałac myśliwski Bodfeld i jedno z najważniejszych miejsc historycznych w Harz.

Źródło: Wikipedia

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply