Ruines de l’ancien Hotel du Grand Ballon

Posted by

Współrzędne GPS:
47.90266, 7.10103
Kraj / województwo:
Francja
Opis atrakcji:

Już w 1885 roku Klub Vosgien z Guebwiller planował zastąpić schronisko Belvedere Grand Ballon, będące celem wandali, strzeżonym „domem schronienia”.

Za prezydentury Jeana Schlumbergera prace rozpoczęły się wiosną 1888 roku. Stare miejsce na szczycie góry, zbyt narażone na działanie wiatru i złej pogody, zostało porzucone na rzecz gruntów należących do miasta Soultz, położonych niżej, na zbocze na południowy wschód od północnego garbu szczytu.

o tu w rekordowym czasie powstał prawdziwy hotel, drewniana chata zbudowana na murowanej infrastrukturze o długości 15 metrów i szerokości 7,50 metra. Na parterze znajdowała się kuchnia, dwie łazienki, dwie jadalnie oraz mieszkanie najemcy. Na pierwszym piętrze oddzielonym korytarzem znajdowało się 9 sypialni oraz dwa pokoje menadżerskie. W jednym z tych pomieszczeń zainstalowano w 1888 r. stację meteorologiczną wyposażoną w barometr rtęciowy, kilka termometrów, higrometr, deszczomierz i wiatrowskaz.

Około 1904 roku hotel okazał się nadal za mały i planowano jego rozbudowę o nowy budynek. Prace budowlane powierzone firmie Adolphe Sautier z Guebwiller rozpoczęły się 9 lipca 1905 roku. Prace konstrukcyjne zakończono przed zimą. I wojna światowa zniszczyła hotel Club Vosgien, a wraz z nim dzieło wielu lat wysiłków i poświęceń. Po strasznych latach wojny hotel Grand Ballon zostanie ponownie odbudowany w innej lokalizacji.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply