Rupea

Posted by

Rumunia – Rupea. Miejscówka z widokiem na zamek w Rupei. Jak dla mnie ideał – przestrzeń, tuż obok las, no i świetny widok tak w dzień jak i w nocy, bo zamek jest oświetlony. Jest miejsce na ognisko i stylowa 😉 ławka ze stołem. Widać, że miejsce jest używane, ale było w miarę czysto. Wody brak, ale widok wynagradza wszelkie ewentualne niedogodności. Mimo, że miejsce jest dość odległe od drogi, w polu widzenia pojawiło się nam kilku spacerowiczów i jeden biegacz, ale generalnie – cisza i spokój. Dojazd około 1 km od zamkowego parkingu polną drogą; osobówka da radę, jedynie po deszczach może być jakiś problem. Kampery mogą wygodnie zanocować niżej – na obszernym podzamkowym, bezpłatnym parkingu.

GPS: 46.04769, 25.21307

Dodała: Anna Bańczyk

Zobacz na pełnej mapie Rupea

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Wrzesień 2021. Od miejscowych dowiedziałem się, że w okolicy grasują trzy niedźwiedzie. Chcieliśmy nocować pod namiotem, zdecydowanie odradzali.

Leave a Reply