Șapte izvoare herculane

Posted by

W Rumunii w Górach Cernei, w dolinie o tej samej nazwie znajdziemy miejsce o nazwie 7 źródeł. Są to naturalne źródła termalne o temperaturze wody 50 – 60 stopni o właściwościach leczniczych. Przy źródłach utworzono niecki z gorącą wodą, w których można zażywać kąpieli całkiem za darmo. Najłatwiej dostępne jest źródło Izvorul Scorillo, przy którym wymurowano dwa niewielkie baseniki. Kawałek dalej kąpieli można zażywać w dzikiej grocie. Tutejsze wody ponoć mają wspaniałe działanie na reumatyzm, są też lekko radioaktywne. Do niedawna w nieckach można było skorzystać z masażu, u bardzo sympatycznego rumuna, którego nazwaliśmy „mandaryn”, od pewnego czasu przeniósł on swoje usługi do rozstawionego obok pawilonu. Miejsce to najwięcej frajdy sprawia po sezonie, kiedy to na zewnątrz jest już chłodniej i ludzi mniej. W mało atrakcyjnych miesiącach baseniki można mieć tylko dla siebie. Latem, w miesiącach wakacyjnych lepiej sobie darować to miejsce ze względu na ilość ludzi. W sąsiedztwie gorących źródeł znajdziemy niewielkie pole biwakowe – https://grupabiwakowa.pl/sapte-izvoare/, ale nie zdziwcie się, że każdy biwakuje tu na poboczach drogi, nawet namioty są porozbijane pomiędzy stojącymi na poboczu samochodami. Ludzie chodzą tu po ulicy w szlafrokach i ręcznikach, wygląda to ciekawie. Latem przy źródłach działa też kilka punktów gastronomicznych, można nawet zjeść świeżego pstrąga. Warto skorzystać z tej atrakcji jak najszybciej, bo w planach Gminy jest ucywilizowanie tego miejsca, pewnie straci wtedy swój dziki charakter i nie będzie już darmowe.

GPS:

  • 44.91758, 22.43673

Dodał:

Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply