Schloss Reinhardtsgrimma

Posted by

Współrzędne GPS:
50.89308, 13.75702
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Schloss Reinhardtsgrimma to barokowy zamek w Glashütte w powiecie Szwajcaria Saksońska-Wschodnie Rudawy w Saksonii. W XVI w rozebrano średniowieczny zamek na wodzie, o którym pierwsza wzmianka pojawiła się w dokumentach w 1206 roku . W latach 1765-1767, wkrótce po wojnie siedmioletniej , wzniesiono barokowy zamek Reinhardtsgrimma w stylu późnobarokowym z ogrodami. Radny Izby Elektorów Saksonii Johann Christoph Lippold zlecił wykonanie tego zadania mistrzowi architekta Elektoratu Saksonii Johannowi Friedrichowi Knöbelowi . Na początku XIX w. ogród przekształcono w park angielski z klasycystyczną łaźnią. Potem pałac zmieniał jeszcze kilkukrotnie właścicieli.

We wrześniu 1945 roku w wyniku reformy rolnej zamek Reinhardtsgrimma został wywłaszczony. Do pustych pomieszczeń przeniosła się szkoła rolnicza, z której w 1990 roku powstał państwowy ośrodek szkoleniowy dla pracowników administracji rolniczej Wolnego Kraju Związkowego Saksonia. Obecnie w zamkowej barokowej sali balowej okazjonalnie odbywają się koncerty. Na zamku istnieje także możliwość zawarcia małżeństwa.

dodał: Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply