Schloss Weesenstein

Posted by

Współrzędne GPS:
50.93294, 13.85885
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Około roku 1200 wzniesiono tu zamek , zbudowany w celu obrony granicy z Królestwem Czeskim ; Pierwsza wzmianka o nim w źródłach pisanych pochodzi z 1318 roku. Najstarszą częścią obecnie widocznego zamku jest jego centralna okrągła wieża , wzniesiona około 1300 roku.

Widoczny obecnie zespół jest efektem stuleci rozwoju i przebudowy. Zamek jest zatem mieszanką stylów, od architektury gotyckiej po architekturę klasyczną . Portal główny, zbudowany w 1575 roku, uważany jest za jeden z najcenniejszych portali renesansowych w Saksonii. Zamek zbudowany jest na skale, a kondygnacje schodzą z centralnej, średniowiecznej okrągłej wieży (z iglicą z XVIII wieku). W sumie zamek ma osiem kondygnacji. W zamku znajduje się łącznie około 200 pomieszczeń. Uważa się, że barokowa kaplica , określana jako „architektoniczna i artystyczna atrakcja całego zamku”, została zaprojektowana przez Johanna George'a Schmidta . Do zamku przylega reprezentacyjny ogród. Angielski ogród krajobrazowy, jeden z najwcześniejszych, jaki powstał w Saksonii (ok. 1780 r.).

dodał; Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply